Kaksi kampanjaa homojen ja uskovien kumpaa kannatat?

gayvaihetero?

http://www.kotipetripaavola.com/kaksikampanjaa.html

Tossa verrataan homojen ja uskovien kampanjoita toisiinsa. Kaksiosaisen videon kesto on noin 7 minsaa. Kumpaa kampanjaa sää kannatat?

Mun tätyy kyl sanoa uskovien kampanjan olleen paljon parempi ja kannatettavampi. No katsomalla se selviää.

1

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sontel

      Usein kuulee lauseen, että homoseksuaaleilta kielletään oman seksuaalisuuden harjoittaminen sekä rakkauden kokeminen. Tämä ei ole totta. Ei kukaan voi kieltää toista toisen seksuaalisten mieltymyksien harjoittamisesta. Mutta jokaisella on oikeus määrittää mitä pitää totena ja mitä vääränä, kunhan kunnioittaa lähimmäistään. Raamattuun uskovalla ihmisellä on myös oikeus sanoa homous synniksi, koska Raamattu sanoo sen olevan syntiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5060
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4572
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4499
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      296
      1707
    5. 89
      1371
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      79
      1334
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    8. 306
      1015
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      940
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      840
    Aihe