Lompakko

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013092417527693_uu.shtml
Ompas sattunu yksi mustalainenkin kohdalle.
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Missä niin lukee? En ite nähnyt missään mustalaista mitään mainintaa muuta kuin että ollaan rehellisimpiä ku myökii ollaa suomalaisii torvi.

Äänestä
  • Ei romanian sana tarkoita suomen mustalaisia et ootko ketjun alottaja tyhmä.Nää kaaleet täällä on ihan supi suomalaisii.Romanian mustalaiset elääkin eri tavalla ja tavat erilaiset.Ennenvanhaan suomen mustalaiset kierti nuin silti ne oli aina puhtaita ja aina siistit vaatteet nuo romanian mustalaiset on paljon likadempia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Louvooooo.... kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013092417527693_uu.shtml
Ompas sattunu yksi mustalainenkin kohdalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu