Kenenkään on täällä turha lirputella sellaisia valheita, että he (nämä inhottavat tekopyhät fariseukset) kauniisti puhuen houkuttelevat jumalattomia Herran tielle.
Ei se ei mene näin. Jumala on ilmoittanut tahtonsa Raamatussa, toisille se on totta ja toisille se pysyy iankaikkisesti valheena.
Kun kristitty pitää korvansa auki niin kuulee monenlaisia kertomuksia siitä, mikä sana heidät herätti. Moni herää örisevänä, maantien ojassa kontatessaan. Joku
tehdessään lähtöä tästä maailmasta. Tyytyväinen ihminen tarvitsee rautaista ruoskaa, lähteäkseen yhtää liikkeelle. KOska hän on riittävän hyvä omassa mielessään hän ei tarvitse parannusta eikä sitä myöskään tee. Kyllä nämä moukat täällä käyvät päivittäin suutaan rääpimässä Jeesuksen seuraajille, ja joku mäntti vielä taputtaakin heille tyhmyydessään. Nämä taputtajat ovat uskoviksi tekeytyneitä ateisteja, jotka toisilla nimimerkeillä pilkkaavat uskovia ja toisilla hyijyttelevät, " hyi hyi kun sano rumasti sivveelle ihmiselle". Voi pelle parat, kunpa oikein aikanne laskisitte. Me emme saarnaa parannusta leikinpäiten, kukaan ei tiedä koska on viimeinen päivä kenelläkin. Epäuskoiselle tuo päivä on kauhistuksen päivä, mitään ei enää voi muuttaa ja parannus on myöhäistä.
Siksi parannusta saarnataan tänään, kun vielä elät, huomisesta et tiedä.
KUkaan ei lähde Jeesusta seuraamaan jos Jumala ei sitä anna
4
51
Vastaukset
- teu,
Minä en ole aivan varma että sinä saat olla jokapaikassa suuna päänä
oletko jo tehnyt parannusta itse , kaikista siitä mistä joku on sinua kehoittanut
Toiseksi ,sinun käytös on aivan saman laista (kuin Farisealaisen ) että sen takia
tuossa kyselin miten on oma asiasi , etkai luule että lukijat on tyhmiä ,,ja
sitténkin voisi keskustella siveellisesti , koska me emme tiedä todella
koska meidän elämä on loppu ..
Olen saarnannut parannusta täällä viikkoja kukaan ei tarvinnut apua..
Ainiin oli yhdessä ketjussa 2-3 jotka sanoi että koski , ja sillai.Mutta
eräs poistattaja poistio nekin en tiedä mitä tämä maailma on nyt
se muuttuu koko aika , aika vinhaan ,,vai ilonpitoa sanoi joku
sen varmasti luin v'ää'rin , eikö niin näkdemiin . . - pysy asiassa
Täällä kirjoitellaan kukin tietojemme ja taitojemme mukaan. Aivan turhaa ja siatonta höpöttää suuna päänä olemisesta, katso rehellisesti peiliin teu! Ooko sä vähän sellanen törkyturpa teu joskus, kun kateuden ja kunnian perrkele alkaa riivaamaan.?
Keskity jatkossa julistamaan Jeesusta Kristusta uskosta osattomille, äläkä uskonveljiesi kurkussa roiku. -Ryhdyit syytöntä syyttämään oikein asuinpaikkakunnan kanssa. SEllainen ei sovi. Täällä on paljon henkilöitä jotka toivovat viestiketjujesi poistoa. Minun puolestani kirjoita, kunhan jätä syyttömät rauhaan.
Kaikki saavat kirjoittaa, joita paikka taivaassa kiinnostaa ja joille se on jo Jumalan armosta varmistettu uskossa Jeesukseen Kristukseen. Ne joiden tarkoitus on kristittyjen pilkkaaminen halveksiminen ja valehtelu uskovien päälle, heille sanomme terve menoa. Heidän tilansa ja tarkoituksensa selvisi jo viisi vuotta sitten."Kaikki saavat kirjoittaa, joita paikka taivaassa kiinnostaa ja joille se on jo Jumalan armosta varmistettu uskossa Jeesukseen Kristukseen."
Aika mielenkiintoinen rajaus. Luuletko sivuston omistajan hyväksyvän sen?- näin on
exhellari86 kirjoitti:
"Kaikki saavat kirjoittaa, joita paikka taivaassa kiinnostaa ja joille se on jo Jumalan armosta varmistettu uskossa Jeesukseen Kristukseen."
Aika mielenkiintoinen rajaus. Luuletko sivuston omistajan hyväksyvän sen?Otsikossa lukee selväti "lestadiolaisuus".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215384- 501401
- 11827
- 47799
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58798- 46782
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52777Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49766Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom132755Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille8744