Lentomatka

Mie31

Onko lennot yleensä ajallaan vai myöhässä?

5

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • T.Pilvi

      Edellisellä kerralla kun käytiin 2011, huolijat kävivät omaa (yt) taistoaan, lento lähti 3 tuntia myöhässä. Oltiin sitten st Patrikin päivän iltana myöhään perillä.
      Nyt elokuussa lento oli tunnin myöhässä nykin päässä.

      Meille varmaan on vain sattunut huonot päivät, jollakin muulla on varmaan ihan toisenlaiset kokemukset. ;)

      • T.Pilvi

        Joo, ja ekalla kerralla 2010, lento oli nykin päässä 5 päivää myöhässä. Mutta se olikin tuhkapilvestä johtuva. ;D


    • Inga pengar

      On

    • jfk3

      Jos lähtö myöhästyy JFK:lta, myöhästyminen voi olla pitkä, johtuen täysistä sloteista. Toisaalta meidän lento otti lähes 45min myöhästymisen kiinni lennolla ja oltiin jopa etuajoissa perillä

    • Meillä oli poislähtiessä ukkosilma, jolloin kaikki lähtevät lennot myöhästyivät varmaan 2-3 tuntia. Koneessakin istuttiin varsin kauan odottamassa (jonossa) kiitoradalle pääsyä. Koneita oli jonossa kymmeniä ellei satoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1014
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      868
    3. 62
      863
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      45
      834
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      48
      771
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      684
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      639
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      526
    Aihe