Taitaa olla paljon myyty näin näin kaksi, toinen valkoinen ja toinen pronssin värinen. Mielenkiintoista nähdä syyskuun myyntitilastot paljonko on uusia rekisterissä. On hienon näköinen pikkufarmari ja Toyotan laatu tuntien ovat pitkään liikenteessä.
Toyota Auris farkku
Kehältä
8133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Naurisarkku on typerä naurisarkku.
Hieno ja varmasti laadukas auto,olispa rahaa niin ostaisin.
Toyota Auris ja farmari oli jo elokuun myydyin automalleisa Suomessa ja puolet määrästä myytiin Hybrideinä (farmarit)
Auris nousi heti myydyimmäksi farmari-mallin kanssa, kun tuli markkinoille. Sama suuntaus on muualla maailmassa ja myynti vetää, varsinkin hybridien euroopassa ja Yhdyrvalloissa
http://www.savonsanomat.fi/erikoissivut/autot/autotalli/farkku-siivitti-toyota-auriksen-myyntikarkeen/1372120
Toyota merkkinä oli jo sinänsä ylivoimaisesti myydyin elokuussa ja otti kaksoisvoiton mallisarjoittain Aurismallin kanssa.
- Toyotaa myytiin 970 kpl
- Volkwagenia 747 kpl
- Kia 633 kpl.
- Ford 587 kpl
http://www.tuulilasi.fi/uutiset/ensirekisteroinneissa-pieni-valonpilkahdus-toyota-elokuun-ykkonen
Kuluttajilla on makoisa tilanne, kun on Auris farkku ja uusia kilpailijoita VW Golfin ja Honda Civicin farkku ja tuliko Seat Leon farkkukin vielä tänä vuonna.
Auris on ainakin ulkoisesti muodollisesti pätevä.
Kiala sai vihdoin iloisen kuukausiuutisen, no kyllä se taas muuttuu ja palataan siihen alkuvuoden listaan kunhan tuon uutuuden alkutahdit loppuu.
hieno juttu ihan tulee mieleen 80 luku kun ladaa myytiin TOSI paljon !
No olipa Kialallta nolo aloitus.
Täytyy ajella Toyota liikettä ympäri jos noita meinaa nähä enemmäkin, on se niin mitättömän näköinen ettei sitä varmasti huomaa autorivistä.
Ja se laatupuoli on se joka meni kuuluisen säästöjen ja ceo:n anteeksipyyntöjen saattelemana.