Morjes, elikkäs olen 18v poeka joka on muuttanut tämänhetkiseen taloon noin puolivuotta sitten.
Minulla sattuu olemaan varmaan yksi maailman mulkuimmista naapureista.
Tämä kyseinen naapuri jäkättää ihan jäätävän tyhmistä asioista minulle AINA kun näkee minut esim.rapussa.
Aina kun hänet näen niin melkein aina tulee huutamaan pää punasena ties mistä.
Yhden kerran olimme kaverin kanssa 3 Metrin päässä kerrostalon etuovista, ja tämä idiootti alkaa huutamaan täysiä "painukaa helvettiin siihen helvatan räkijät!"
Kumpikaan tässä tapauksessa ei ole räkinyt ensinäkään mihinkään, ja kaveri oli menossa himaan samalla kun minä olin menossa joten jäimme juttelemaan.
KUKAAN muu naapuri ei ole koskaan valittanut mistään, tasan ainoa on tämä kyseinen ääshool. Muut naapurit itseasiassa kiitollisia siitä miten olen talossa käyttäytynyt.
Sain myös valitukset siitä että minulla käy kavereita kylässä!!
Kuulema tämän paskan mukaan jtn "outoa porukkaa" ja ravaa kuulema joka päivä, ja tälläkään viikolla ei ole ollut yhtäkään kaveria kylässä kun olen ollut kipeänä!
No, tänään juuri aamulla tuli vuokraisäntä ovelle sanomaan että on tullut valitus, ja sain varoituksen, seuraavasta kuulema pihalle. Sanoin kyllä että aivan perätöntä paskaa kaikki, mutta ei uskonut.
Että mitäs nyt teen?
Lähdenkö suosiolla vetämään talosta ihan sen idioottinaapurin iloksi, vai jäänkö aiheuttamaan tätä perätöntä "kaaosta" täällä talossa?
Muut naapurit tosiaan eivät koskaan ole valittaneet mistään, ja kun olen niitä käytävillä nähnyt niin jääty usein rupattelemaan ties mistä.
Naapurin vanha kääppänä valittaja!
1
319
Vastaukset
- Asfaltti Erkki
No sillä vuokranantajan varoituksella ei ole väliä, jos et ole mihinkään syyllistynyt. Jos vuokranantaja irtisanoo sopimuksen tuolla perusteella, niin jos viet sopimuksen purkamisen oikeuteen, joutuu vuokranantaja todistamaan häiriöt siellä (käytännössä hän siis kutsuu naapurit todistamaan).
Kavereita saa käydä kylässä vaikka kuinka paljon, mutta varsinkin hiljaisuuden aikaan kannattaa pitää mölyt pienellä - kerrostalossa ne kuuluvat helposti asunnosta toiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2599678K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1765452Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1555065PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *654737- 1882240
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.112165Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2991776- 881488
- 151175
- 411093