Naapurin vanha kääppänä valittaja!

Morjes, elikkäs olen 18v poeka joka on muuttanut tämänhetkiseen taloon noin puolivuotta sitten.

Minulla sattuu olemaan varmaan yksi maailman mulkuimmista naapureista.
Tämä kyseinen naapuri jäkättää ihan jäätävän tyhmistä asioista minulle AINA kun näkee minut esim.rapussa.

Aina kun hänet näen niin melkein aina tulee huutamaan pää punasena ties mistä.

Yhden kerran olimme kaverin kanssa 3 Metrin päässä kerrostalon etuovista, ja tämä idiootti alkaa huutamaan täysiä "painukaa helvettiin siihen helvatan räkijät!"
Kumpikaan tässä tapauksessa ei ole räkinyt ensinäkään mihinkään, ja kaveri oli menossa himaan samalla kun minä olin menossa joten jäimme juttelemaan.

KUKAAN muu naapuri ei ole koskaan valittanut mistään, tasan ainoa on tämä kyseinen ääshool. Muut naapurit itseasiassa kiitollisia siitä miten olen talossa käyttäytynyt.

Sain myös valitukset siitä että minulla käy kavereita kylässä!!
Kuulema tämän paskan mukaan jtn "outoa porukkaa" ja ravaa kuulema joka päivä, ja tälläkään viikolla ei ole ollut yhtäkään kaveria kylässä kun olen ollut kipeänä!

No, tänään juuri aamulla tuli vuokraisäntä ovelle sanomaan että on tullut valitus, ja sain varoituksen, seuraavasta kuulema pihalle. Sanoin kyllä että aivan perätöntä paskaa kaikki, mutta ei uskonut.

Että mitäs nyt teen?
Lähdenkö suosiolla vetämään talosta ihan sen idioottinaapurin iloksi, vai jäänkö aiheuttamaan tätä perätöntä "kaaosta" täällä talossa?
Muut naapurit tosiaan eivät koskaan ole valittaneet mistään, ja kun olen niitä käytävillä nähnyt niin jääty usein rupattelemaan ties mistä.

1

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asfaltti Erkki

      No sillä vuokranantajan varoituksella ei ole väliä, jos et ole mihinkään syyllistynyt. Jos vuokranantaja irtisanoo sopimuksen tuolla perusteella, niin jos viet sopimuksen purkamisen oikeuteen, joutuu vuokranantaja todistamaan häiriöt siellä (käytännössä hän siis kutsuu naapurit todistamaan).
      Kavereita saa käydä kylässä vaikka kuinka paljon, mutta varsinkin hiljaisuuden aikaan kannattaa pitää mölyt pienellä - kerrostalossa ne kuuluvat helposti asunnosta toiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      261
      9813
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      179
      5557
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5159
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      71
      4828
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2399
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2249
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      303
      1880
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1577
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1531
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1133
    Aihe