Levittääkö pontus j. back jehovaa?

ateisti2

Yleensä justiin tuollaset tyypit jotka levittää laimeeta juttuu luulee olevansa hyviksiä.

17

3729

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zfgr

      Ei. Pontus ei ole jehovalainen koska puhuu Jeesuksesta.

      • fbkaveri

        Pontus on reijon opetuslapsia.


    • Huutokauppaaaa

      Pontus ei voi olla reijon opetuslapsi koska Pontus on ystävällinen !

      • just nii

        Reijo on harhauttanut ihan kunnollisiaki ihmisiä harhoillaan. Kyllä Pontuksestaki tulee vielä reijo jos ei vielä oo.


      • panee---
        just nii kirjoitti:

        Reijo on harhauttanut ihan kunnollisiaki ihmisiä harhoillaan. Kyllä Pontuksestaki tulee vielä reijo jos ei vielä oo.

        antaako pontus reijon panna .... käsiä päänpäälle. ottavat syntejä pois sillalailla


    • Hyvä Pontus

      Pontus on ihan ok, hän kertoo avoimesti elämästään ja soittaa kitaraa todella hyvin.
      Me emme voi vertailla Pontusta ja reijoa koska toinen kertoo rakkaudella Jeesuksesta ja toinen rakastaa mammonaa.

    • BrainwashNationWide
      • hhggfkkj

        Jeesus on myös sinun Herra eräänä päivänä. Aamen


    • Kokemusta on

      Gospel riders on syvältä jos reijo on mukana !! törkee äijä

    • katsoja6677

      pontus on tv:ssä nyt Tv 1

    • Armollinen

      Ponuts Back julistaa evankeliumia oikein, niin kuin pitääkin. Meidän on turha vertailla ihmisiä keskenään ja tuomita heitä. Jeesus sanoo älkää tuomitko, niin ei teitäkään tuomita. Tehkää parannus ja uskokaa evankelimi.

      • Uskonnonuhrit

        Moni viimeisillään löytää uskosta lohtua.
        Itse jo pienestä aivopestynä voin sanoa uskonnon tuhonneen koko elämäni.


    • Meidän kaikkien on hyvä muistaa sellainen tosiasia että kukaan ei missään ole koskaan tuonut esiin yhtään todistetta ainoastakaan riihitontusta tai jumalasta. Ovat siis molemmat mitä todennäköisimmin pelkkiä mielikuvitusolentoja.

    • oiwoiekffaaff

      En malta olla ottamatta kantaa Pontuksen näkyihin, jossa mm.kertoi nähneensä Jeesuksen, sillä Olen täysin varma että kyseessä oli pelkkä hallusinaatio, joka johtui hänen kokemastaan sairaustilasta.
      Tiedän mistä puhun, eli kokemuksesta, sillä eräs tuntemani henkilö oli samanlaisessa tilanteessa; maksa ja munuaiset lopettivat toimintansa, vaipui koomaan mutta heräsi muutaman päivän päästä, jolloin hänelle tuli erinäisiä hallusinaatioita, sekä ajan ja paikantaju olivat kateissa.
      Harhoissa oli mukana vain ystäviä ja muita tuttuja elämän varrelta.

      Mutta, kaikesta huolimatta, nostan Pontukselle hattua ja toivon hänelle elämässään vaan kaikkea parasta. Oli onni, että tapahtuma sai hänet muuttamaan oman elämäntapansa.

      Tuttavani ei tapahtuneesta sen sijaan viisastunut vaan jatkaa elämäänsä vaarallisella tiellä. Ehkä hän ei toista kertaa enään selviä....

    • Anonyymi

      Uskomatonta rahastusta. Uskon varjolla rahoittaa harrastuksiaan. Milloin on prätkää, autoa, kelkkaa jne. En antaisi kyllä rahaa tämän miehen ja pojan maailman matkaamiseen.

      • Anonyymi

        On se vaan kummaa, että nuo 'pyhät miehet', jotka väittävät omaavansa jonkinsorttisen suoran yhteyden 'päämieheensä', aina joutuvat olemaan käsi ojossa köyhien roposia kinuamassa.

        Ei ikinä ole sattunut, että 'päämies' olisi sattunut suuntaamaan sitä pätäkää näille uskontojen myyntilalleille.

        On se kummallista!!!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      20
      1144
    2. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      59
      1120
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      881
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      101
      834
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      747
    6. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      206
      650
    7. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      220
      646
    8. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      59
      641
    9. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      105
      637
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      99
      582
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      268
      518
    12. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      103
      502
    13. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      73
      471
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      39
      444
    15. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      5
      438
    16. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      47
      430
    17. 33
      429
    18. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      413
    19. Persut eivät uskaltaneet tulla ulos

      Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9
      Perussuomalaiset
      147
      395
    20. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      50
      375
    Aihe