Moikka!
Olen lopettanut almoust 2 viikkoa sitten e-pillerit (Diane Nova) ja nyt tuntuu kutinaa ja kun raavin, tuli pienehkö haavauma.
Minulla on ollut aikaisemmin antibiootin aiheuttama hiivatulehdus. Jossa myös tuli haavaumaa. Kun aloitin e-pilsut, mulle ei tullut hiivaa. Koskaan aikaisemmin ei ole ollut, paitsi kun jouduin syömään antibiootin.
Antibiootista on nyt aikaa jo kuukausia, eli johtuuko tämä nyt e-pillereiden lopettamisesta?
Olkaa kilttejä ja kertokaa onko muille sattunut tällaista pilsuijen jälkeen?? Ja onko kuinka normaalia että lopettamisesta tulisi hiiva. Kun olen kuullut/lukenut, että kun aloittaa pillerit, niin silloin on hiivamahdollisuus...
Kiitos...
Olen lopettanut almoust 2 viikkoa sitten e-pillerit (Diane Nova) ja nyt tuntuu kutinaa ja kun raavin, tuli pienehkö haavauma.
Minulla on ollut aikaisemmin antibiootin aiheuttama hiivatulehdus. Jossa myös tuli haavaumaa. Kun aloitin e-pilsut, mulle ei tullut hiivaa. Koskaan aikaisemmin ei ole ollut, paitsi kun jouduin syömään antibiootin.
Antibiootista on nyt aikaa jo kuukausia, eli johtuuko tämä nyt e-pillereiden lopettamisesta?
Olkaa kilttejä ja kertokaa onko muille sattunut tällaista pilsuijen jälkeen?? Ja onko kuinka normaalia että lopettamisesta tulisi hiiva. Kun olen kuullut/lukenut, että kun aloittaa pillerit, niin silloin on hiivamahdollisuus...
Kiitos...
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.