Otava vastaa 1-3 kuukaudessa?

Onko tämä totta? Voinko siis odottaa, että kolmen kuukauden kuluessa olen varmasti saanut vastauksen vai onko jollakin mennyt pidempään? Tuo 1-3 kuukautta löytyi Otavan sivuilta, mutta tuntuu aika huimalta lupaukselta kun niin monilla kestää paljon kauemmin. Onko Otavalla enemmän kustannustoimittajia ja se aikoo napata helmet muiden nenän edestä nopealla toiminnallaan? :)
10225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jaa-a, ehkä tuo on sellainen tavoite. Minulla kesti 8 kk kunnes hylky kolahti postilaatikon pohjalle.

Äänestä

Meni sellaiset 7kk (tammikuussa laitoin). Tällainen hylsy tuli:

"Parhaat kiitokset lähettämästäsi kirjaehdotuksesta, johon olemme mielenkiinnolla tutustuneet. Valitettavasti joudumme toteamaan, ettemme kuitenkaan voi sisällyttää sitä kustannusohjelmaamme. Pahoittelemme, että olet joutunut odottamaan vastaustamme poikkeuksellisen pitkään."

Äänestä
  • Kuulostaa vakiokamalta mariamay.

    Äänestä

otava lähetti minulle vakiohylsyn kahdessa kuukaudessa.

Äänestä
  • Sain kuukaudessa rukkaset vastikään.

    Äänestä

  • 3456 kirjoitti:

    Sain kuukaudessa rukkaset vastikään.

    Kaksi kuukautta olen nyt odottanut Otavalta rukkasia, ei näy ei kuulu :(

    Äänestä

  • dfgdgg kirjoitti:

    Kaksi kuukautta olen nyt odottanut Otavalta rukkasia, ei näy ei kuulu :(

    No mutta positiivinen asenne korvaa kuukausien odottelun, eikö niin? :)

    Äänestä

Positiivista on se, että Otavalta luvataan vastaus ja vielä hyvinkin kohtuullisessa ajassa, mutta toki se muuttuu erittäin negatiiviseksi jos lupauksia ei pidetä yhtään. Pieni viive on ok ja ymmärrettävää, mutta pitkät ylimääräiset odottelut (suhteessa lupaukseen) kertovat huonosta suunnittelusta.

Voisiko pidempi aika kertoa että tuotos on siirtynyt harkintaan ja odottaa vain että parempia ei ilmesty?

Äänestä
  • Otava on pari kertaa lähettänyt minulle hylsyn nopeaan, muutamassa viikossa. Mutta kerran lähivuosina piti odottaa yli vuosi :(

    Äänestä

  • Jupe kirjoitti:

    Otava on pari kertaa lähettänyt minulle hylsyn nopeaan, muutamassa viikossa. Mutta kerran lähivuosina piti odottaa yli vuosi :(

    Pikahylsyt piristävät. Vai piristävätkö? Onko sillä loppujen lopuksi merkitystä, koska lopputulos on sama: hylsy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Odottavanaikaoninha kirjoitti:

Onko tämä totta? Voinko siis odottaa, että kolmen kuukauden kuluessa olen varmasti saanut vastauksen vai onko jollakin mennyt pidempään? Tuo 1-3 kuukautta löytyi Otavan sivuilta, mutta tuntuu aika huimalta lupaukselta kun niin monilla kestää paljon kauemmin. Onko Otavalla enemmän kustannustoimittajia ja se aikoo napata helmet muiden nenän edestä nopealla toiminnallaan? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu