Minimanin edessä ulkomaalaistaustainen äijä yrittänyt ajaa vartijan päälle. Lähtenyt ilmeisesti juoksemaan ABC kylmäasemalla, jossa lyönyt rengasraudalla. Poliisi saanut tekijän kiinni. En sen tarkemmin tiedä mutta lienee tapon yritys, kun pariin kertaan yrittänyt.
VArtijan tapon yritys
Ja lisää vaan
431139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Postimerkki persuksiin ja kohti synnynmaata kaikki rikolliset.
kun "ilmoittautuvat" halukkaiksi poistumaan maastaMME syyllistymällä johonkin tuontyyppiseen väkivalta tai talous/ryöstö/raiskaus/rikokseen pitäis poisto toteuttaa lopullisesti, eli elinikäisesti.
Ei niitä tuollaisia tekoja , kuin tuokin ihan vahigossa tee. ihan tekijän OMA VALINTA tuollainen.
Taita pohjimmiltaan nousta nuo henkilöön käyvät rikoksen jonkun sortin halveksunnasta kantaväestöä kohtaan...
Ei vaan täyshoitoon Vaajakosken vankilaan !
Saunan taakse käy nuohoojan tie! Bakom puska med ingen tuska!
Onneks saatu telkien taakse tekijä.
Vitun pellet pitäkää se turpanne kiinni kun ette tiedä asiasta yhtään mitään. :DDD
tarvitse, eikä kuulukaan TIETÄÄ kaikkea. Ei ehkä mitään. Paitsi se että rasimille tiukka EI.
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194684281252/artikkeli/katainen rasismille tiukka ei eu politiikalle kylla kansan ei tarvitse tietaa kaikkea.html
Se varma ite siellä rasisti oletkin sä varmaan::)
saataan kohta elvidon (kosovolainen mamu, joka puukotti suomalaisen hengiltä)kaupungille huutelemaan jälleen kuolemaa suomalaisille.
En ole ikinä joutunuttekemisiin tälläisten vartioiden kanssa.Monet näistä vartioista ovat yleensä hormoneja itseensä pumppaavia idiootteja.Joten tässä kyseisessä tapauksessa ei lyönti mennyt varmaankaan ihan hukkaan?Tällänen tyyppi ansitsee vähintään munkkikahvit.
ole ikinä ollut ongelmia vartioitten kanssa. Enemmänkin vain mamujen. Eli täältä pointsit vartijalle ja tolle tekijälle oikeen sianihrassa uppokeitetty munkki ilman kahvia.
Mikä mahti voisi estää henkilöä olemasta rasisti? Ei mikään!
Niin siis vartia ?
Kiitos sinä "koulutusta oli" . Asiahan ei niin mennyt miten tässä kyseisessä palstassa puhutaan, eikä niinkään miten keskisuomalaisessa. Tapahtuma oli pelkkää itsepuolustusta..harmi eittei osunut päähän
No ei helvetti. Tää on täyttä paskaa :D onko kukaa ollu kattomas? Vartia löi kyseistä henkilöä ensin jolloin kyseinen ulkomaalainen oli poistumassa paikalta. Vartia seurasi ja aampu sumutteet silmille(kahdesti) jonka jälkee alko tapahtua
Kuolkaa tänne palstalle, sanotte kaikista rasistirasisti, mut te äidin nussiat mitäolette?
"Kyllävain" kiitos myös sinulle että valaiset vähän näitä ihmisiä :D
Onneks suomessa ei ole kiviä... Muuten olis tapahtunut tappo yritys... . Pitäkää turpanekiii .
sieltä ilmasuunasta tuullu tällä kertaa.
Sieltä ilmasuunasta kun olette te rasisteiä .
Täyttä paskaa puhumista ilmeisesti olit sillon paikkala kun mitän ees ulkomalainen olisi tehnyt mitän vaan kun saai kahesti sumupiipuriä niin ilma mitän syytä sit alkoipuolusta ite.
...takasin jonoon ja tahdissa MARS.
mites jos Virtanen olisi yrittänyt tappaa manu vartijan?
Tämä hyökkääjä koitti ajaa ensin autolla vartijan päälle.. Jonka jälkeen pysäytti auton ja nousi autosta. Käyttäytyi agressiivisesti ja uhkasi vartijan henkeä. Vartija otti etäisyyttä hyökkääjään, jolloin hyökkääjä hyökkäsi uudestaan. Jolloin vartija joutui käyttämään kaasua. Jolloin "hyökkääjä" lähti juosten karkuun kohti ABC-asemaa. Vartija lähti seuraamaan kyseistä miestä.
Hyökkääjän seurassa ollut nainen lähti ajamaan kyseisellä autolla ABC:n kylmäasemalle, jonne vartija ja hyökkääjä juoksivat. Hyökkääjä pääsi auton kyytiin, jolloin Vartija aukaisi oven, jolloin auton kuskina ollut nainen säikähti ja ajoi päin ABC:n metallikaidetta.
Auto jäi siihen paikkaan.. Jolloin hyökkääjä nousi autosta rengasrauta mukanaan.. Ja hyökkäsi kimppuun, jolloin sai taas kaasut silmille. Ja sitten löi vartijaa rengasraudalla käteen. Jonka jälkeen vartija otti etäisyyttä. Ja hyökkääjä tiputti rengasraudan ja pakeni kohti tourulan K-rautaa. Jostain lähistöltä poliisit nappasivat agressiivisen hyökkäilijän kyytiin.
Kyseinen naisseuralainen jäi kiltisti odottamaan Poliiseja paikalle..
Tässäpä tämä tapahtuma lyhennettynä.. Muunlainen tarinan kerronta on paskanjauhantaa, jota aina saa kuunnella, kun asiasta mitään tietämättömät kertovat omia jorinoitaan.
Hei sinä totuuden torvi! Oletko kyseinen vartia?? Jos et, nii et tiedä asiasta mitään.
Mikä on vartia??? Liittyykö se jotenkin vartijoihin?
Lopettakaa koska asiasta ei tiedä muutkuin ketä tämä koskee
VartiJa kero mikä on vartia? :D
Voi suomelaiset olette mailman tyhmjä ihmisiä , kertoka lisä ei tuosta nyt selvä saa?
Jenni Vartia
Jos on syytön niin ei tarvitse vartijaa paeta.
Kyllä suomipojat opettaa tollasen hiilikepin talon tavoille jos vankilaan joutuu
No suomi poika yritä opettaa mutta teikäläiseltä henki vaa menee eli maan alle ,teikäläisiä vaa lisää niin sitäkö te toivotte? No antsaikoon kruunun se joka yritti vartijan "tappaa"? Miksi te ottatte kantaa asiaan kun ette tiiädä asiasta mitään. Sanotte suomi poika opetta ja haukutte toista ihmistä että se tappaa , tääs ei oo käynyt noin mutta missä vitussa Suomi poikaa on?te paskiaiset ja rasiti ihmiset ja juontit malaiset piilossa kirjottelette näytön takana, anntakaa nyt sille ihmiseille kakki kunnia että vartia tai vittun suomi poika on viellä maan päällä ei sen alla, No mikä vittu teitä vaiva kun ihmiset on elossa?!".jos asia koskee jotakuta niin onneksi poliisi hoitaa!!!! vai tekö hoidatte vittu tän asian?eli puhutte vaan paskaa täälä. Antakaaa poliisi hooitaaaaa :D älkää te.
Toivottavasti pakolainen saa TUNTUVAT vahingonkorvaukset (vähintään 10000e) tuollaisesta ahdistelusta! Törkeää vainoamista. Vartijan olisi välittömästi pitänyt antaa miehen mennä omia menojaan ja keskittyä vain suomalaisiin pummeihin, eikä ruveta ärsyttämään sodan runtelemasta maasta paennutta traumatisoitunutta ihmistä.
Kaikki isonokat passittaa takasin sinne mistä on tullukin vievät täällä turhaa tilaa
On suomalaisilla tylsää kun puuttuvat muiden asioihin. Eiköhän olisi parempi että jokainen huolehtii omista asioistaan ja lopettaa syyttelyt, jotka ovat turhia. Vai mitä?
Kyllä on pakko nyt puuttua kun on kyse mutusta luulevat että täällä saa olla niin ku lystää pitää niitä ojentaa
Toivottavasti tuli parempi mieli.
Ompiko kankitien porukkaa vielä herällä?
mä järkytyin kun kuulin että vartiainen on ollut kimmelissä
siitä, että sipulit olivan minimanissa halvempia kuin siwassa, vaikka kävinkin katsomassa niitä tokmannilla.
Sipuli hyppäs seinään.
normi päivä