2 vai 4 tahti helpompi?

Olisi hakusessa skoba / automaattivaihde mopo jolla pitäis päästä myös pakkasilla ajelemaan. Haluan sellaisen mihin ei tankkauksen yhteydessätarvii mitään lisäillä niin kumpi se sit on?
480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

enpä oo ikinä kuullu skopasta joka käyttäis sekotebensaa :D osta mikä hyvänsä mutta varaudu siihen että tulet kyntämään ojanpohjia jäisellä tiellä aika usein, ei meinaa noi skopan sileet renkaat pidä kun ei nappularengaskaan tahdo talvella pitää.

Äänestä
  • vanhemmat Vespat ovat ilman tuorevoitelua ja lisäksi esimerkiksi yamaha passola mutta uusissa mielestäni kaikissa 2-tahtisissa on jo tuorevoitelu jossa 2-t öljy lisätään erilliseen säiliöön ja automatiikka hoitaa voitelun...
    täydellä öljysäiliöllä ajaa n.2000km joten ei sitäkään tarvitse kokoaikaa täytellä saati öljypurkkia mukanaa raahata...

    Äänestä

2-T parempi talvella lähtee käyntiin vielä -32,tuli testattua viime talvena.
4-T halvaantuu jo -8,ellei ole lämmntä tallia.

Äänestä

2 tahti kannattaa ostaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Khaghsnldjdhnsllshjlwls kirjoitti:

Olisi hakusessa skoba / automaattivaihde mopo jolla pitäis päästä myös pakkasilla ajelemaan. Haluan sellaisen mihin ei tankkauksen yhteydessätarvii mitään lisäillä niin kumpi se sit on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu