Kusetus?

Eikös nvidia geforce gtx760 ohjaimet ole 2 mb muistilla?

http://aijaa.com/buW4Yx
790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Gt siis

Äänestä

Ilmeisesti sekoitit keskusmuistin ja näytönohjaimen muistin keskenään.
Keskusmuisti eli RAM-muisti on muisti josta ohjelmat suoritetaan.
Näytönohjaimella on taas oma muistinsa jota se käyttää grafiikan hallinnassa.

Äänestä
  • Eikö joo ei mitään.
    Huomasin nyt mitä tarkotit.

    Äänestä

  • Toi ei oo Nvidia

    Äänestä

  • eyety kirjoitti:

    Toi ei oo Nvidia

    Jokaikisessä GeForce-kortissa on nVidian grafiikkapiiri. EVGA on vain yksi niistä valmistajista, joilla on sopimus nVidian kanssa noiden korttien valmistuksesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanokaapa kirjoitti:

Eikös nvidia geforce gtx760 ohjaimet ole 2 mb muistilla?

http://aijaa.com/buW4Yx

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu