Tukholman vaaralliset alueet

varo-ahmettia

Tämä suomalaisen kannattaa ottaa vakavasti.

Yhdysvaltojen suurlähetystö on varoittanut Tukholman vaarallisista alueista, joita valkoihoisen on syytä karttaa. Se lähetti [23.5.2013] Ruotsissa asuville USA:n kansalaisille sähköpostin, joka varoittaa heitä menemästä Husbyyn, Tenstaan, Kistaan, Rinkebyhyn ja Fittjaan.

Nuo alueet ovat täynnä maleksivia ja työtä karttavia maahanmuuttajia; pääasiassa muslimeja, jotka vihaavat länsimaista elämäntapaa. Noilla alueilla on tavallista, että porukka kivittää poliisi- ja paloautoja sekä ambulansseja. Alueilla tapahtuu myös paljon nuorten naisten parvekkeilta putoamisia.

4

2026

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fallgrop

      Keskusta kuten muuallakin on rauhallisin alue, ihmisiä liikkellä ja enemmän poliiseja. En lähtis yöllä maleksiin noille luetelluille alueille mutta ennenkaikkea välttyy onnettemuuksilta kun on selvinpäin ja kohtalaisella järjellä varustettu.

    • tukholmalainen

      Joka helfetin pikkukaupungisa kuten tukholmassa on ihan samanlaista..
      Tottakai poltetaan kun poliisi meni miehen kotiin ja ampui hänet heti kuin koiran

    • kiui

      "Tottakai poltetaan kun poliisi meni miehen kotiin ja ampui hänet heti kuin koiran"


      Onko kyse siitä tapauksesta kun sekaisin oleva mies hyökkäsi viidakkoveitsen kanssa polisiisien päälle?

    • onkoedeshotelliamaks

      Jenkkien "varoitus" tarkoitti kahta paivaa toukokuussa.
      Sitapaitsi jenkit on jenkkeja
      Ei ne edes olis h\alunnut obaman tanne tuleen koska turvallisuus on niin surkea....
      Mahtaneeko kukaan tappaa ketaan siella USAssa,ei silta kuulllosta,sinne kannattaa muuttaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      117
      3113
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2795
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2172
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2098
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      126
      1948
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1931
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1142
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      974
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      11
      908
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      880
    Aihe