Hollywood: Hannu Kailajärvestä ja Wincapitasta tehdään elokuva
16
256
Vastaukset
- markussetä
eihän tuosta uutisesta kerro kun verkkomedia ja promerit'niitä ei pidetä minkään tason uutis välittäjinä=))
- jaaanus pötköinen
verkkomedian "omistaja" ja ainoa "toimittaja" putkonen on kyllä mielenkiintoinen tapaus, juurihan hän ilmoitti jossain ufoseminaarissa turussa että 0,003% eliitti on salaliitossa kansaa vastaan, eli putkonen sopii hyvin wituks-män klubin puolustusrintaman ääneksi.
- EI tule elokuvaa
"Kääpiö Nikita esiintyy Pätkänä."
"On hyvin poikkeuksellista oikeusvaltiossa, että näinkin suuri kansanryhmä syyllistetään ja länsimainen syyttömyysolettama unohdetaan täysin. Ennen oikeuden päätöksiä suoritettu ajojahti järkyttää ja kiinnostaa, kertoo materiaaliin erehtynyt käsikirjoittaja Hollywoodista. "
Mielenkiintoisimmat roolit pääosien ulkopuolella eli sivurooleissa
Cluso (vasikka, kätyri, vakooja, mielenterveyspotilas)
Ada Flink (metsurin roolissa, Columbon 1. suosikkisyyllistäjä)
Valtsu (nettikiusaajan ja bessrewiserin roolissa)
Pöntinen (kiusaaja, ETK-pomo)
K. Akka Pentanen (siantuntia)
Ase ja arpajaispäälikkö Luihunen (syylistäjä)
Ministeri Sikainfluenssa
80 vuotias vankilaan raahattu pappa
Ja paljon muita rooleja jaossa.- Jespers
Häh!! Muisti kultaa dementian. Joulupukki, vyölaukku, takatukka, rehtori, Konneveden emäntä, mansikka-isäntä kirveenterää pitkin saunan ikkunasta mulkoilivine appiukkoineen, hillomies, murot, capinautin käsikirja, lyhkänen, pitkänen ja caveempi, rkp, viran omais rikollisuus, thailand happy ending loskalandiasta, ja tietysti kaikki muut unholaan painuneet, kuten itse elämän tarkoitus ja sen seikkailut Panaman sakeissa ja niin petollisissa vesissä.
Aihetta elokuvakäsikirjoitukseksi siis riittää, mutta ei ehkä pulustusrintaman hahmotaman roolijaon tarpeisiin. Ja vielä hatullinen paskaa syötäväksi päälle.
- markussetä
mitä risto muuta?=) harmittaako se sun millin takavarikko?
- markussetä
tuomasko sen hollywoodin hommasi=?) kun Suomessa ei otettu vastaan
- 12+22
Shane MacGowan = Cluso
Kuittaa miljoonaan palkkion!
http://pwwwblog.ibeatyou.com/blog/wp-content/uploads/2009/11/8-1.jpg - Täyslista
Cluso (vasikka, kätyri, vakooja, mielenterveyspotilas)
Ada Flink (metsurin roolissa, Columbon 1. suosikkisyyllistäjä)
Valtsu (nettikiusaajan ja bessrewiserin roolissa)
Rupluutti
Pöntinen (kiusaaja, ETK-pomo)
K. Akka Pentanen (siantuntia)
Ase ja arpajaispäälikkö Luihunen (syylistäjä)
Ministeri Sikainfluenssa
80 vuotias vankilaan raahattu pappa
Joulupukki
Vyölaukku
Takatukka
Rehtori (R.I.P.)
Konneveden emäntä
Mansikka-isäntä
Appiukkoineen
Hillomies
Lyhkänen
Pitkänen (ei kuulu listaan, on pääosissa)
Rkp (ei kuulu listaan, on pääosissa)
Viran omais rikollisuus
Kääpiö Nikita esiintyy Pätkänä- Lisäystä ed.
Rubluuttina esiintyy Mp3 soitin.
Hänen palkkionsa on 400 pipsiä.
Kolikkoa tulee heittämään wc-pyttyyn Puttonen kauppamatalasta.
- Oscar III
On hyvin poikkeuksellista oikeusvaltiossa, että näinkin suuri kansanryhmä syyllistetään ja länsimainen syyttömyysolettama unohdetaan täysin. Ennen oikeuden päätöksiä suoritettu ajojahti järkyttää ja kiinnostaa, kertoo materiaaliin perehtynyt käsikirjoittaja Hollywoodista.
- B. sika
Heti kun oltas lyöty tuomiota ja takavarikkoa päälle, olis kolhoosin sinkkiämpäriin löytynyt muutakin kuin pipsipölyä...
Konnat ehti piilottaa rahat.
Katsokaa tämä videopätkä siinä A sianajaja on korvattu B:llä
Sketsi alkaa 4.17 kohdalta.
http://www.youtube.com/watch?v=5B1Q35ouNTc
- Manfred XIV
Lisää sivuhenkilöitä: FYI ja Akhmed. Ja ehdottomasti pitää olla hokemia: suolimuro, offshore-yhtiö, syyttömyysolettama, päätöksentekovääristymä, milloin avautuu, Felix-lintu, kyseessä on klubin sisäinen tutkimus jne.
- hiia ravit
Niskalaukaus, vasikka, hatullinen itseään, aisakello, karavaani kulkee ja johtaa varakaani..
Kyllähän akressiiiviset ponzzorit täytyy jotenkin huomioida..
Olihan se sääli, kun joku vasikoi winclubin Luihulle, rahaahan tuli mukavasti, demo tuotti laskennallista voittoa, Pätkän mukaan voitot piti maksaa, jos ei olis maksanut, se kuulemma olis ollut petos !
- jakso 3/6 siinähä se
Missäs on ensi-ilta -turhaahan sitä on tuon kummemaksi muutta, ei muutakuin esitykset pyärimään ja tuotot liiviinne, turhahan tuohon on enempää sioittaa, menee tappion puolelle kuin poikasena myntäys lyhyellä vaaksalla.
- näiltä me kynnäytä
Kaippa hävinneet tajuaa mitä tämän pesän kannsa joutuu ryhtymään, filmintekiät on tekiöitä ja siitäkin saavat sellaisen kuin haluavat ja joka myy.
aika epäsuhtainen oli juoni alkuperäisjuontajat vääntää tätä vaikka heiltä olisi läsit pesty.
2-romilea pyöritti, 600- välttämätöntä voittajaa, muutama tasapelimies ja 8000- joitten rahoilla tanssittiin.
päätekiät laskevat koko kopan sitten siipetykseensä jottäö nämä ovat meidän omia. Kyllä capitasta hyvän elokuvan saa sillä saatiinhan Titanikin surkeasta tuhosta oikea menestys Hollywoodin kirjoitajien toimesta.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1103780Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta163567Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1152459Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532422Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten772421Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom72356Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1562203HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364361987Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin581913Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt411903