Minä (23v.) ja mieheni (24v.) olemme lähdössä ensi vuonna, syksystä/alkutalvesta reissuun. Mutta kohteen valitseminen tuottaa tuskaa!
Olimme nyt elokuun lopussa SB:llä Bulgariassa ja pidimme paikasta. Halvat hinnat, siisti hotelli,hyvät ruuat, hyvä ranta ja kuitenkin sitä jotain muutakin tekemistä, kuin shoppailu ja rannalla makoilu! Esim. kävimme vesipuistoissa ja merellä.
Mitä matkakohteita suosittelisitte meille?
Toiveet lähinnä rajoittuvat siihen, ettei olisi ihan yyber kallis ja että olisi lämmintä!
Nuoripari lähdössä matkalle,mutta minne?
5
218
Vastaukset
- palmun alle
Vaikkapa Teneriffalle Playa de las Americakseen. Sieltä löytyy mm. iso vesipuisto, merelle tehtäviä retkiä ja lämpöä. Eikä ole mielestäni kovin kallista.
- Rourou*
Okei!! Kiitos tästä vinkistä!:) Enkä sitten tosiaan tiedä kuka tuo "Rourou*" on joka on tuon alemman kommentin kirjoittanut..
Pitää alkaa tutkailemaan lentoja ja muuta.:)
- GGG.
Groatia äärettömän kaunista seutua ja edullista,.sijaitsee adrianmeren rannalla.
Sinne kantsii mennä syksyllä, alkutalvella siellä on kylmä.- Mikämaa?
Missäpäin on Groatia? En ole koskaan kuullut.
Kroatiassa kyllä olen käynyt, hieno paikka.
- Monipuolinenkohde
Puerto de la Cruz. Marraskuun jälkeen voi kylmetä, mutta ennen sitä on pari kuukautta varmempaa lämpöä. Tekeminen ja näkeminen ei lopu heti kesken.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224266Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692745Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5451377- 571330
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 761311
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196