Maalusvinkkiä

Oon maalaaamassa szuki pvtä ja en saa millään päätettyä toista väriä, valkoisella tulee runko ja sivuposki, mutta muuten on värit vielä hukassa, joten haluisin teiltä vähän ehdotuksia millasen maalais :)
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koitas päättää vaan. Hae ideoita kuvahaulla tai keksi joku kuva siihen omiin harrastuksiisi liittyen tms. Jos pelkkää väriä haluat niin joku rajaviiva voisi olla kumminkin ihan hieno siinä missä väri vaihtuu toiseksi, ja eihän sen suorakaan tarvii välttämättä olla. Luovuutta nyt vaan peliin. Jos väri sopii kypäräsi kanssa yhteen niin aina parempi. Kypärän maalauksesta olen kuullut ettei muovikypärää pitäisi maalata sillä se heikentyy maalin liuottimista mutta kuitukypärän maalaus on ok.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maalari7 kirjoitti:

Oon maalaaamassa szuki pvtä ja en saa millään päätettyä toista väriä, valkoisella tulee runko ja sivuposki, mutta muuten on värit vielä hukassa, joten haluisin teiltä vähän ehdotuksia millasen maalais :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu