Aiemmin jotkut matkatoimistot järjestivät kylpylämatkoja rauhalliseen ja kauniiseen Värskaan, mutta eivät järjestä enää. Sinne voi kuitenkin itse tilata matkan http://www.spavarska.ee
Tarkoitus ei ole mainostaa, vaan kannustaa oma-aloitteiseen matkaan, jossa olisi mukana muitakin suomalaisia. Heillä on uutuutena "VÄRSKA LIGHT"-paketti: majoitus 7 vrk, aamiaiset, illalliset, lääkärin vastaanotto ja 7 mineraalikylpyä, jonka hinta on 1650 EEK (n.105 euroa). Bussi lähtee sunnuntaina Tallinnan linja-autoasemalta 17.15 ja on Värskan Sanatooriumissa 21.45 edestakainen matka on 200 EEK (n.13,50 euroa). LindaLine'n nopean kantosiipialuksen edestakainen matka on 32 euroa. Paluumatka seuraavana sunnuntaina alkaisi Värskasta klo 7.00, Tallinnassa 12.00.
Laskelmien mukaan matkan hinta olisi kahden hengen huoneessa henkilöä kohti n.155 euroa ja yhden hengen huoneessa n.202 euroa (yhden hengen huoneen lisä 100 EEK/vrk).
Tutustu kylpylään yllä mainitussa osoitteessa ja tee tilaus samalla, jos kiinnostaa. Olisi silloin useampia suomalaisia matkassa. Lisäksi voit valita myös halutessasi klassisen kylpyläpaketin.
Kylpylämatka Värskaan
4
543
Vastaukset
- Kyllä terveydelle!
Suosittelisin ottamaan "Värska light"-paketin sijasta "Kyllä terveydelle!"-paketin, hinta 159,85 euroa. Sihen sisältyy 5 vrk:n majoitus, aamiaiset, päivälliset ja illalliset, 1 x päivässä kivennäisvesi- tai mutakylpy, 1 x päivässä 20 min:n hieronta, 1 t päivässä uima-altaan käyttö, 1 x sauna ja 1 x SHIN-DO hieronta.
Tuolla yllä mainitulla bussilla meno sunnuntaina Värskan Sanatooriumiin ja perjantai-aamuna lähtee bussi takaisin Värskan Sanatooriumin luota 6.25. Sunnuntaina jos lähtee, niin joutuisi aamulla aikaisin menemään Värskan kauppalaan klo 7.00 bussille. 6.25 bussi ei kulje sunnuntaina. Nämä tietojeni mukaan.- Kyllä terveydelle
"Kyllä terveydelle"-pakettiin saa hoitoja myös perjantaina, mutta ne voi saada torstaina, jos lähtee perjantain aamubussilla. Perjantaina lähtee myös bussi kylpylästä 16.20, mutta se on Tallinnassa vasta 22.00.
Jos haluaa, voi ottaa lisäyön (280 EEK/hengeltä), siihen sisältyy majoitus aamiainen ja lähteä lauantai-aamuna 6.25. Ja jos haluaa siinä tapauksessa perjantaina illallisen, niin se maksaa 40 EEK/hengeltä. Perjantain lounas sisältyy pakettiin.
- nuutunut
Puhuuko henkilökunta suomea ?
- Kerran käynyt
Kävin 2 vuotta sitten, silloin Saga-matkojen opas tosin mukana. Tiiu Lassik toimistossa puhuu suomea ja häneltä voi asioista kysellä tarkemmin, vastaa mielellään kysymyksiin: [email protected]
Myös lääkäri Juhansoo puhui suomea. Kyllä me omin päin selvisimme myös hoitohenkilökunnan kanssa, ei opas niissä ollut mukana. Hoitopaikat on helppo löytää, muistaakseni kaikki olivat yhden pitkän käytävän varrella. Ruoan toivat tarjoilijat pöytään ja oli ainakin 2 vuotta sitten hyvää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.605697- 1024821
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3902842Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s891345Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3391110- 65951
- 29928
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46876Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja108856Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52829