Ketjut kadonneet? Miksi?

Onkos joku törkyskepo iskenyt ketjuihin vai miksi niitä on kadonnut useita yhdessä päivässä?
20151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

nähtävästi kun ei voi skepoilla enää niin pitää vaan kiusata

Äänestä

Ööh... Mitäs ketjuja täältä on kadonnut?

Äänestä
  • Jotain sellaisia jotka tunnistaa jo otsikoista trolleiksi.

    Äänestä

Joku trolli purkaa turhautumistaan. Epäonnistunut elämä pitää nettiraivon huipussaan.

Äänestä

Aivan hyvä jos Pöytyä-roska ja HK:n sinistä käsittelevät ketjut katoaa.

Äänestä
  • Dana asialla?

    Äänestä

  • KABANOSSIA. Ei hörhömakkaraa.

    Äänestä

  • onkohan? kirjoitti:

    Dana asialla?

    Vararengas pois vanteelta?

    Äänestä

Päiväkodin poikien leikkikerho teki kuukausikaupalla töitä hiki hatussa Pöytyän eteen ja kaikki on nyt siis bittiavaruuden roskakodissa. Kieleensäkin purivat kun yöllä tirskahtelivat salaa ettei äiti tiennyt että siellä vielä valvotaan. Samassa hässäkässä meni lukematon määrä kepillisiä lahkeeseen kun ei malttanut vessaankaan. Kaikki roskissa nyt.

Äänestä
  • Eivät suomipojat tosiaan onnistuneet, mutta jenkkipoikien Roswell - satu
    elää ja voi hyvin !
    Ei kukaan ole profeetta Suomenmaassa !

    Äänestä

"asiallinen kysymys" kadonnut? mun piti vastata yhteen viestiin, mutta en jaksanut eilen ja nyt mä en sitä enää löydä.

Äänestä

Mitä niissä Pöytyä ja HK:n sinistä käsittelevissä ketjuissa oli?

Olisin halunnut lukee hömppää, ja täälläkään ei sitä oo.
Törkeetä toimintaa suoliylläpidolla.

Äänestä
  • No jaa,tällaisessa "ketjut kadonneet"-kiukuttelussa lienee kyse vain siitä,että eräitä hörhiksiä harmittaa se,etteivät enää saakaan niitä kaikkia skepot sitä ja skepot tätä-ketjujaan pysyviksi.

    Äänestä

  • No, siinä Pöytyän tapauksessa paikallinen nuorisoseura pyrki
    luomaan paikkakunnalle ufopuistoa Roswelli- sadun tapaan.
    Palstan kalkkikset eivät tapansa mukaan asialle lämmenneet, vaikka
    Roswell- satuun vakaasti uskovatkin. Amerikkalaista uforunoutta
    kalkkikset eivät näet pysty vastustamaan.

    Siinä sinisessä lenkissä taas halvennettiin kalkkisten vakaata uskoa
    Kheopsin pyramidin huipussa loimuavaan, vain harvoille valituille
    nähtäväksi suotuun siniseen ufoastraaliliekkiin.

    By the way: kun kirjoitat palstalle, vältä kielioppivirheitä.

    Kalkkarot saattavat haastaa moisesta pyhäinhäväistyksestä jopa RO:hon !

    Äänestä

  • Höpsistä. kirjoitti:

    No jaa,tällaisessa "ketjut kadonneet"-kiukuttelussa lienee kyse vain siitä,että eräitä hörhiksiä harmittaa se,etteivät enää saakaan niitä kaikkia skepot sitä ja skepot tätä-ketjujaan pysyviksi.

    Kyllä tuossa hävisi enemmän trollaavien skepojen aloituksia kuin hörhöjen kiukutteluja. Melko tasapuolista on.

    Äänestä

Ketjut ovat kadonneet koska palstalla on salaluotsi joka ampuu kaiken epäasiallisen bittihelvettiin.

Hyvä niin.

Äänestä

Myös tyhjänpäiväiset viestit joiden ainoa "sisältö" on "ei-ole-ufoja" joutaa poistattaa.

Äänestä
  • Mutta muistakaa: Alex Collierin kanavointia Andromedan ystävällismielisten avaruusrotujen kanssa ei minkään tahon toimesta saa poistaa !
    Jos näin kävisi, (onneksi ei vielä ole käynyt) tulen ryhtymään
    oikeudellisiin toimenpiteisiin !

    Äänestä

  • alex fan. kirjoitti:

    Mutta muistakaa: Alex Collierin kanavointia Andromedan ystävällismielisten avaruusrotujen kanssa ei minkään tahon toimesta saa poistaa !
    Jos näin kävisi, (onneksi ei vielä ole käynyt) tulen ryhtymään
    oikeudellisiin toimenpiteisiin !

    Hyvä että muistutit noista.

    Äänestä

"Ketjut kadonneet? Miksi?"

Epäilen ketjupolttajan olleen asialla. Haiseeko savu, kyteekö jossain?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kummakumma kirjoitti:

Onkos joku törkyskepo iskenyt ketjuihin vai miksi niitä on kadonnut useita yhdessä päivässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu