Hei! Oon ihastunut yhteen tyttöön tässä jonku aikaa sitten. Tyttö haluaa kyllä olla mun kanssa melkein kokoajan tekemisessä jne. Mutta en viitti puhua mun tunteista sille koska tuntuu että hän haluaa olla vain hyväystävä. Huhu alkaa jo epätoivo iskeen parenpi että luovun koko ajatuksesta että hän olisi joskus tyttöystäväni.... Hyvät yöt kaikille :)
poju18v
juujaajoo
460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Khyl hän sä voit silti olla sen kaveri ja jutella normisti ja silleen...must olis tosi loukkaavaa/hämmentävää jos jätkä yht äkkii ei enää vastaa eikä haluis viettää aikaa munkaa varsinkin jos tunteet pelis. Jos tyttö haluu koko ajan viettää aikaa sunkaa nii voi olla et voi olla kiinnostunutki. Mä ainakin käyttäydyn niin ja keksin tikus asiaa jos oon ihastunut. :)
Niin voi olla :) en ole yhteyden pitoa lopettamassa hänen kanssa. Mutta jos hän löytää jonku pojan ja alkaa sen kanssa seurusteleen. Niin kyllä tullee huonomieli sitte itelle... Mut hyvä että hän on onnellinen :) Hyvää työ/koulupäivää :)
Mistä päättelet ettei hän ole kiinnostunut sinusta?
Harvoin tytöt tässä seksistisessä maailmassa ovat pojan kanssa kahden, jos eivät ole "silleen" kiinnostuneita.
Jos olette olleet jo vähän aikaa tekemisissä, niin pyydä häntä vaikka kahville yms. Et häviä siinä yhtään mitään. Ja jos haluat olla hänen kanssaan yhdessä täytyy sinun tehdä asialle jotain. Mikään ei ole niin masentava tunne kun oma ihastus alkaa seurustelemaan jonkun toisen kanssa ja itse tietää ettei edes yrittänyt.