hei!
Olen 18-vuotias poika, jolla taitaa olla erektio-ongelma. Penis kovettuu vain puoliksi, vaikka kuinka yrittää. Minulla on tyttöystävä ollut pari kk, ja hän taitaa ihmetellä miksi makuuhuoneen puolella on ollut niin hiljaista, hän ei siis selväsitkään tiedä asiasta mitään. En haluaisin mennä lääkärille tämän nolon asian vuoksi. Saako erektiolääkkeitä jostain muualta? Haluaisin myös tietää, miten lääkärit testaavat erektio-ongelmaa? olisi kiva olla vähän valmistautunut, jos pitää penistä alkaa esittelemään. kiitos etukäteen!
niin ja mitä haittavaikutuksia viagrasta on?
apua 18-vuotiaalle
8
461
Vastaukset
- teenäin
Ei siinä mitään noloo oo. Ota vaan itteäs niskasta kiinni ja mene sinne lääkärille. :) Eikä se mitään "peniksen esittelyä" ole, jos lääkäri sitä katsoo.
- aikaa tilaamaan heti
Samaa mieltä lääkäriin ja eikä se sinun kikkelisi sen ihmeempi ole kuin muittenkaa ja työtään se lääkäri tekee ja nähnyt satoja pelejä ennen sinua: Joten hoidä asia kuntoon, niin pääset taas normaaliin päiväjärjestykseen ja nauttimaan elämän pienistä iloista. Sillä sinun iässäsi pitäisi seisoa kuin kanki, kyllä se sitten joskus lerppumaankin alkaa. Mutta nyt lääkäriin ja vaivan syy selville, ei välttämättä ole edes isosta asiasta kysymys.
Teet tämän jos hiukankin ajattelet tyttöystävääsi ja myös itseäsi.
P.s. ja pornon katselu vähemmälle - tsemppiä-
Oletko jo tilannut ajan?
- fsafsadfsad
en ole vieläkään uskaltanut..
tekeekö hän jotain testejä peniksellÄ?- Turhia pelkoja
Lääkäri kättelee ja kädenpuristuksen sekä peukalon kulman perusteella saat erektionappeja, mikäli siihen diagnoosiin tullaan.
- specia.
Oma neuvoni on, että koska olet noin nuori, niin on turha lähteä hoitamaan erektiolääkkeillä. Oletan, että tarkoitit, että penis ei kovetu kunnolla yksinäänkään, eli kyseessä ei ole suorituspaineet.
Jos mitään loukkaantumista ei ole koskaan ollut, kuten esim. penismurtumaa, niin syy löytyy todennäköisesti hormonipuolelta. Yksityisellä voi käydä otattaan labrat ilman lääkärin lähetettäkin ja tulokset tulee viikossa.
Ensisijaisesti kuitenkin suosittelisin ottaan yhteyttä urologiin tai endocrinologiin.
Yksityiseltäpuolelta saa parempaa hoitoa näissä tapauksissa.
- tilaa se aika!
Niin joko sen ajan tilasit? Jos et niin rohkeutta nyt vain! Kyllä se lääkäri on nähnyt tuhansia pippeleitä - se on hänen työnsä. Ja mitä hävettävää siinä on jos omaasikin vilautat. Ensin kuitenkin labrat, niistä voi selvitä jo paljon - joten alahan tilaamaan sitä aikaa.
Sillä jotain on pielessä - 18v. pitäisi keulia sopivissa ja niissä vähemmän sopivissakin tilanteissa.
Etkä ole ainoa tuossa tilanteessasi - joten nyt sitä aikaa tilaamaan. Eihän tuollaisen asian kanssa nuorimies, voi elää kauvan, kun toimintaan pitäisi päästä.
Tod.näk vaivasi on pikaisesti parannettu - mutta ei parane itsestään. Eivätkä ne lääkärin tutkimukset satu, jos niitä täytyy ylipäätään tehdä. On kaikki puuduttavat geelit ym. Joten nyt toimeksi. - po ip
Onko ongelma myös runkatessa vai tuleeko se vain tyttöystävän kanssa? Jos myös runkatessa niin lääkärille aikaa varaamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 113688
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka433608- 1523392
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032655Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv762651Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61768- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4031188Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos581150Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121028