Eximian kaverikimppaan lähtijöitä?

Varvunmarja

Hei,

nyt voisi olla hyvä hetki tilata valmennuskurssi ennen paikkojen täyttymistä! Ensimmäiset kurssit vuoden 2014 valintakokeisiin ovat jo startanneet.

Eli kyselisin, jos täällä olisi ihmisiä, jotka miettivät jotain, ihan mitä tahansa Eximian kurssia ja a) haluavat tilata kurssinsa lähiaikoina ja b) tahtoisivat saada siitä alennukset. Eximialla on tosiaan sellainen sangen kelvollinen tarjous, että kimpassa valmennuskurssinsa tilaavat saavat tilaajien määrästä riippuen 10-20% alennusta kurssinsa hinnasta. Yhdellä kaverilla alennusta heltiää 10%, kahdella 15% ja kolmella tai yli kolmella kaverilla (väh. neljän ihmisen porukalla) sitä saa täydet 20%. Tonnin kurssista säästö voi siis olla jo kaksi sataa. Sillä ei ole väliä, minkä kurssin olisit tilaamassa: se voi olla oikeustiedettä Turkuun, lääketiedettä Seinäjoelle tai psykologiaa Helsinkiin. Riittää, että kurssisi on Eximialta ja (huom.!) tilaamme kurssimme samaan aikaan. Tilaamisvaiheessa on kenttä, johon tulee syöttää kavereiden nimet.

Eli ne, joita kiinnostaa, olkaa minuun pian (!) yhteydessä. Aion tilata oman kurssini parin viikon sisään, sain minä tätä kautta kavereita kimppaan tai en - olkaa siis, yhteydenottajat, valmiita tilaamaan kurssinne samaan aikaan. Jos rahatilannettanne kauhistelette, voitte maksaa kurssistanne nyt varausmaksun (kaiketi jotain 160-460€) ja loppusumman viimeistään 10 päivää ennen kurssin alkua. Laittakaa viestit osoitteeseen "obosom[a]outlook.com": minä sitten ilmoittelen minuun yhteyttä ottaneille ketjuviestinä suunnitelmista, toimien organisoijana. :)

Linkki Eximian alennussivulle:
http://www.eximia.fi/info/955/

7

228

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mainospelle1

      Älä mainosta!

    • joopajoo2

      Olisit aivan hyvin voinut laittaa sähköpostiosoitteesi (obosom[a]outlook.com) sijaan [email protected] koska niin selvää surkeaa mainostusta tämä on.

    • Varvunmarja

      Jep jep, ajattelin että kyynisimmät voivat tämän niinkin käsittää, mutta ketjun tarkoitus on kyllä pääasiassa opportunistinen, eli se, että etsin täältä alennusta. Toivon toki, että muutkin tarttuisivat täkyyn, siksi pienoinen tekstin värikkyys. Mutta ihan oikea ja toisessakin ketjussa samalla nimellä esiintynyt henkilö täällä viestien takana on ja niitä viestejä otetaan tosiaan vastaan... :)

    • virvonvarvin

      aivan varmasti olet oikea henkilö, ja istut eximian toimistolla. Eihän nyt kukaan kirjoittaisi tommosta tekstiä, jos ei olisi ko. firmassa töissä. Antaa todella luotettavan kuvan firmasta.

    • Varvunmarja

      Minä en, kuten ei aloitusviestikään, edusta Eximiaa, en tee mainosta minkään firman hyväksi ja kirjoitan tätä kotikoneeltani. Ok? Tiedostakaa toki, etteivät uskomuksenne perustu muuta kuin yhden viestin perusteella tehtyyn oletukseen asioiden tilasta ja näin asian todellisen asian laidan tuntevana tämä vaikuttaa kyllä sangen absurdilta. :D Come on, eihän teillä ole mitään perusteita uskomuksillenne kuin tällä kertaa pieleen mennyt tekstin- ja sen kirjoittajan motiivien tulkinta. Vielä kerran: olen yksityishenkilö menossa valmennuskurssille, kuten varmaan tuhannet muutkin, en tee tätä Eximian hyväksi, vaan tahdon saada kurssista maksimialennuksen.

      Mutta ihan mukavasti tämä ketju pysyy näinkin pinnalla. Jos se väh. neljän porukka tulee kasaan, niin hienoa - niissä merkeissä yhteyttä ottavat kyllä sitten näkevät, ettei tämä ole jonkin sortin mainoshuijaus... Tarkoitus olisi tosiaan saada vähintään 4 ihmistä kasaan (20%:n maksimialea varten), muussa tapauksessa 15% alennuksen saa kukaties vaivattomammin Cityshoppari-kortilla tai aikaisuusalennuksella (minulle tuli siitä kirje kotiin; mutta voin kyllä auttaa muita saamaan kaverikimppa-alennusta, jos muilla ei ole Cityshopparia eikä Eximian mainoskirjettä ole tullut).

    • PM2010

      Käykö sulle sitten myös valmennuskeskuksen frendiale?

      Psykan kokeeseen jos oot menossa, niin suosittelen ennemminkin opiskelemaan itse psykan ja käymään tilastotieteen kurssilla esim. avoimessa yliopistossa. Psyka on yksin opeteltavissa oleva aine. Tilaston puolella saattaa olla tarpeita opetukselle. Sen lisäksi tekisin paljon harjoituksia, joita voi tehdä myös muiden pyrkijöiden kanssa yhdessä. Ei noi valmennuskurssien harjoitukset mitään ihmeellisiä ole.

      • Varvunmarja

        Valmennuskeskus tai jokin muukin voisi periaatteessa käydä, mutta tämän aloitusviestin jälkeen en ehkä enää oikein voi/viitsi vaihtaa firmaa. Ketjua perustettaessa tein jo ikään kuin valinnan, jota olisi nyt paha mennä muuttamaan - mutta en todellisuudessa tiedä, mikä järjestäjä nyt olisi paras. Sillä oletuksella mennään, että kaikki ovat ihan kelvollisia; mutta Eximia sattui vaikuttamaan tarkoituksiini sopivalta mm. kurssimuotojen puolesta.

        Mut kiitti vinkistä - ja asiallisuudesta. :) Psykaan olen joo hakemassa. Ihmeitä en tosiaan valmennuskurssilta odota, vaan käynkin tällä hetkellä yliopiston puolella tilastotiedettä sekä psykologian perusopintoja. Mutta en vielä menisi kurssejakaan moittimaan: sisäänpääsy kun on niin vaikeaa, että ns. kaikkien mahdollisten keinojen käyttö näyttää minusta ihan hyvältä idealta, vaikka varmastikaan mikään muu kuin ahkera yksinopiskelu ei ole välttämätöntä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1318
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      647
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      609
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      529
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      518
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    9. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      511
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      468
    Aihe