talletin raylle 10€ ja voitin pikku pöydässä 10€ 0,02/0,04 blindeilla sitten lähdin pois pöydästä ja tulin takas niin pelikasani oli 20€ niin jouduin tuomaan kokokassan pöytään vaikka en olisi halunnut vaikka noihin pöytiin ei ees noin paljon rahaa pysty tuomaan.
sano että pöydästä on lähtenyt liikaa pelimerkkejä ja näin ollen joutuu tuomaan koko kassan pöytään ja jos ei tuo niin pitää odottaa 2h että voi tulla pienemmällä kassalla pöytään.
mitä pelimerkkejä muka netissä on pöydässä?
minusta tuo on aika outoa että pakotetaan tuomaan koko rolli pöytään rayn taholta ja yllätys hävisin heti muutalla hyvällä kädella kaikki voittoni takas sitten oltiin taas lähtö tilanteessa.
onko tämä edes laillista tämmönen "pakottaminen"?
mitäpä muut on mieltä tämmösestä? ja onko muille käynyt näin?
onko kaikki vaan järjestettyä?
onko muilla käynyt
7
204
Vastaukset
- tomtombazz
Tällä estetään ns. Hit and run liikettä, eli voitettuaan isosti pelaaja lähtee pois pöydästä ja palaa pienemmän stakin kanssa pöytään.
Vastaus edelliseen niin ainahan voit mennä toiseen pöytään, sinne oit viedä sen minimi oston kanssa (4e?).
Ps. Pakottamisesta ei ole kysymys vaan säännöistä ja yleisesti pelaajien viihtyvyydestä.- ketjun alottaja
pelasin tohon kuule tunnin tossa pöydässä että voitin kympin ja senkin jälkeen pelasin ainakin vielä kymmenen minuuttia.
kokeilin mennä toiseen pöytään niin sama juttu ei ollut väliä mihkä pöytään meni niin aina sama juttu joutu menee koko rollilla. - ketjun alottaja
miinuksista päätellen niin teidän mielestä vai ei saa lopettaaa ja tallettaa välillä voittamiaan pelirahoja?
pitääkö voitot pelata takaisin ja hävitä vielä loputkin rahansa että olisitte tyytyväisiä?
mitäpä jos oisin vaan tossa tilanteessa lopettanut onko sekin teidän mielestä väärin ja ottaa voittorahat pihalle?
kyllä olen pelannut livenä pokeria ja sehän on selvää että sitten kun lopettaa niin silloin lopettaa ja lähtee menee oli voitolla tai ei.
mutta minkä ihmeen takia netissä niin pitäisi toimia?
nettihän on villi länsi ja siellä voi toimia miten haluaa eikö?
livenä tämä vaan ei mene näin koska on etiketti säännöt mutta kukapa niitä viitsii noudattaa netissä?
voin kertoa että lopulta hävisin kaikki rahani yllätys yllätys jotka talletin sinne tosin kysehän ei ollut kuin kympistä mutta nytte olette tyyttyväisä kun hävisin rahat teille?
eikö? - ketjun alottaja
mikäpä teidän mielestä on se aika mitä pitäisi sitten pelata?
pitääkö pelata 10h tuntii että voi lopettaa voittojen tai häviöiden kanssa jotta olisitte tyytyväisiä? Jotta itkeminen saataisiin loppumaan, niin linkitetään asiaa käsittelevä artikkeli netistä. Tuon mukaan yleinen aikaraja on 1-2 tuntia.
http://www.poker-babes.com/poker/definitions/hit-and-run/
- idiot68
mee tutkimuksiin
- lhjfddd
Netissä ei ole aikarajaa pelaamiselle eikä mitään velvoitteita pelata pidempään kuin haluaa. Itse pelaan vain niin pitkään kuin itsellä on mielenkiintoa ja sen suuremmitta vain lopetan kun en enää jaksa. Ei pelaajan tarvitse pelata pitempään kuin haluaa eikä varsinkaan potea huonoa omaatuntoa pelaamattomuudestaan.
Ketjun aloittajan ongelma taas taitaa olla jossain muualla, itselle ei ole koskaan sattunut samanlaista ongelmaa. ei koskaan, joten, voin vaan olettaa että olet koittanut samaan pöytään uudestaan ja uudestaan ja aina sinun on täytynyt ottaa täysi stacki millä pelasit aikasemminkin. jos oikein olen käsittänyt ray:n tämänhetkisen tilanteen, on sielä todella heikosti pelaajia ja siten pöytiä, eli ei mikään yllätys.
mutta suosittelen jatkamaan pelaamista, varsinkin asenteesi tappioihin on minun mieleen, ainahan se on muiden vika kun itse häviääkin eikä aina voita.
live ja nettipokeria ei voi verrata toisiinsa mitenkään muuten kuin että säännöt ja kortit on samat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2539484Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu1527712K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1545301Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1524973PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *594680Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko1054350Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1364194- 1712025
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91879Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2901666