kummallista

Täällä näyttää olevan porukkaa, jolla älykkyys ei riitä kuin toisten uskojen mollaamiseen.

Jos eivät usko yliluonnolliseen tai siihen viittaavaan, niin miksi pysyvät täällä ?
2324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asia on hyvin yksinkertainen. Kaikki johtuu pelosta ja tietämättömyydestä.

Tietämättömyys johtaa pelkoon, pelko johtaa vittuiluun ja kieltämiseen. Esim. Skeptikot.

Esim. Joku luo threadin vaikka "miksi ihmisiä siepataan ufoihin", vastaus tähän esimerkki - threadiin on yläpuolella.
Kaikki johtuu pelosta ja tietämättömyydestä, niin kuin sanoin asia on hyvin yksinkertainen.

Pelolla massoja on aina hallittu ja hallitaan vielläkin.

Äänestä
  • Meinasin jo sanoa jos...sanonkin kun.
    Siis nämä mollaajat, kun he ovat täällä, he ovat kiinnostuneita aiheesta. Eiväthän he täällä muuten liiku.
    Minä en ainakaan vahingossakaan mene esim. talouskeskusteluun, koska en siitä mitään tiedä.

    Miksi ihmeessä pitää sitten tulla sivuille, joiden aiheesta mukamas ei pidä ? En ymmärrä.
    Ei se pelko sitä tee.
    Se on ihan oikeasti järjen kyvyttömyys ymmärtää ympäröivää maailmaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruusu kirjoitti:

Täällä näyttää olevan porukkaa, jolla älykkyys ei riitä kuin toisten uskojen mollaamiseen.

Jos eivät usko yliluonnolliseen tai siihen viittaavaan, niin miksi pysyvät täällä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu