naisen kysymys

bebebe86

Hei eli tilanne on tämä, olemme jättäneet ehkäisyn pois sillä meiningillä että tulee jos on tullakseen. Vauva siis. Alkuun ollaan viuhdytty petipuuhissa hyvin mutta nyt seuraavan kierron aikana miehelle tuli yhtäkkiä erektiohäiriö eikä hän itse osaa sanoa miksi. Itse siis luulin että vauvapuuhastelut vaikuttivat tähän kun sanoi alkuun että on paineet onnistumisesta. No ehdotin jos käytettäisiin kumia vaikka puolivuotta eli siirretään yrittämiset mutta se oli taas ehdoton ei sillä hänkin haluaa lapsia.
En nyt ymmärrä miten voi yhtäkkiä näin käydä? Toki emme ole aiemmin oltu näin paljon petipuuhissa, voisiko se vaikuttaa?
Kysymys kumminkin lopulta oli se että miten naisena minun kannattaisi tähän suhtautua, eli yritänkö tehdä aloitteita vai annanko hänen tehdä? Voinko jotenkin vaikuttaa että hän ei enää miettisi asiaa sillä nyt yhden epäonnistumisen jälkeen, on käyynyt sama seuraavillakin kerroilla nyt viikon ajan..
Ikää miehellä on 27

8

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hgfcdxsza

      Oisko kyse tiedostamattomasta isäksi tulemisen pelosta sitten kuitenkin, vaikka mieskin on sanonut haluavansa lasta.... Aika usein erehäiriö syntyy just kortsun kanssa, ja sen poisjättäminen päinvastoin auttaa asiaan...

    • Veikkailin

      Ehkä miehesi ei olekaan valmis isäksi, mutta ei kehtaa sanoa sitä sinulle? Väkisin yrittämällä harvemmin onnistuu missään. Stressi vaikuttaa myös hedelmällisyyteen.

      • bebebe86

        Jotenkin en usko siihen, ettei uskaltaisi sanoa sillä puhumme kaikesta ja ehdotin asian lykkäömistäkin..
        Enemmänkin epäilen sitä että hän pelkää ettei saa minua raskaaksi.
        Mutta siis pitäisikö minun tehdä aloitteita seksiin tämän tapahtumien jälkeen vai odottaa että hän tekee aloitteen?


      • jnyhtbvgrfced
        bebebe86 kirjoitti:

        Jotenkin en usko siihen, ettei uskaltaisi sanoa sillä puhumme kaikesta ja ehdotin asian lykkäömistäkin..
        Enemmänkin epäilen sitä että hän pelkää ettei saa minua raskaaksi.
        Mutta siis pitäisikö minun tehdä aloitteita seksiin tämän tapahtumien jälkeen vai odottaa että hän tekee aloitteen?

        Se isäksi tulemisen pelko onkin usein tiedostamatonta: mies voi vakuuttaa sinulle, ja itselleenkin, että haluaa lasta, vaikka alitajuisesti ei ole siihen valmis, ja elimistö hoitaa sitten asian järjestämällä "sopivan" erektiohäiriön


    • Näissä asioissa

      naapuriapu on usein paikallaan !

    • ehkäerenlainen

      unohda koko asia muutamaksi viikoksi, älä tee aloitetta seksiin mutta järjestä niin että ovelasti viehetät päivittäin miestäsi...kyllä hän sitten tekee aloitteen ja kun kaikki menee hyvin niin älä mainitse koko erehäiriöpiikistä enää koskaan.

      • näin se vaan menee

        Pornon katselu saa usein aikaan miehille sen, ettei enää seiso. Porno pois! Jos se syy, yleensä korjaantuu jonkin ajan päästä, kun pornon vaikutus lakkaa!
        Tästä kannattaa jutella. Voi olla salakatselua ja tunnustaminen hävettää. Kantsii sanoa, että tällainen vo viedä erektion heikoksi ja jos on salaakin katsellut pornoa, se kannattaa lopettaa, etrei oma parisuhde kärsi.


    • EsKakka

      Itse sanoisin että kunhan kylvette essässä
      Niin kaikki on hyvin ja kakka on siellä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      53
      5530
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      94
      3428
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      45
      3319
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      76
      2507
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      59
      2394
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      75
      1897
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      300
      1721
    8. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      7
      1176
    9. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      23
      1112
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      133
      1056
    Aihe