Oln tässä ajatellut kosia tyttöystävääni ja olen tässä sormuksia katsellut, niin sellaista kysyisin että mitä mieltä olette jos sormus olisi musta tai osittain musta? Ihan törkeen hienoja mustia sormuksia löyty yhdestä nettikaupasta ja katsoin heti että noi olis aika coolit.
esimerkkejä:
http://www.chanti.fi/T-Vihkisormukset__Kihlasormukset-Titaani#Vihkisormus_14_karaatin_musta_teraas_ja_valkokulta|4488XW60
http://www.chanti.fi/T-Vihkisormukset__Kihlasormukset-Titaani#Vihkisormus_musta_teraas|45567X50
http://www.chanti.fi/T-Vihkisormukset__Kihlasormukset-Titaani#Vihkisormus_musta_teraas|47T200X50
http://www.chanti.fi/T-Vihkisormukset__Kihlasormukset-Titaani#Vihkisormus_musta_teraas|45518X60
Musta kihlasormus
6
1945
Vastaukset
- n86
No jos tyttöystävä pitää mustasta, etkä pelkästään sinä? Olette molemmat jotain hevareita/gootteja tmv.?
On tytöllä pienet kädet? Nimittäin tuollainen 6mm kihla vie jo paljon tilaa pienessä/lyhyessä sormessa. Mietin myös, tuleeko vihkisormus? Millainen se olisi?
Tuo eka on minusta aika miehekäs/sukupuolineuraali, mutta noista antamistasi vaihtoehdoista paras. Toinen näyttää muovilta kuvassa.
Noissa Chantin sormuksissa kannattaa muistaa, että ne on halpoja syystä.
Itse ottaisin mielummin kultasormuksen mustalla timantilla tai pitsisen mustan valkokullalla kuin paksun mustan teräsrinkulan. Mutta olenkin aika tyttömäinen ja pienisorminen ja haluan sirot sormukset (2kpl). Jotain tähän tyyliin:
http://ak1.ostkcdn.com/images/products/7260791/80/614/Miadora-Sterling-Silver-1ct-TDW-Black-Diamond-Ring-P14738847.jpg
http://www.edwardmirell.com/uploads/items/334_edward-mirell_black-titanium-ring_r3005b-00000_l.jpg
http://applesofgold.com/Merchant2/jewelry/diamond-rings/black-diamond-art-deco-ringC.jpg
http://www.wholesalejewelryshow.com/images/jeepjewelry.com/alljeepjewelryimg/20121220035839631.jpg (kapeampana naiselle)
http://www.hillierjewellers.co.uk/images/products/zoom/1296747291-07016300.jpg
http://www.titaniumrings.com/media/catalog/product/cache/1/image/300x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/e/t/xetoile-square-black-icon_inside_1_1.png.pagespeed.ic.wnVoi0rRiI.png
http://img1.etsystatic.com/007/0/6825260/il_340x270.364975837_pv4q.jpg
http://i.ebayimg.com/00/s/NTAwWDUwMA==/z/LCEAAMXQxU5SBcCn/$(KGrHqEOKooFHnnE4)uoBSBcCngqQg~~60_35.JPG?set_id=880000500F
http://www.aliexpress.com/popular/wedding-rings-for-him-and-her.html - mulle!
http://www.21diamonds.fi/Online/Sormukset/Musta-Onyksi/?sort=all-price-asc
http://www.21diamonds.fi/Online/Musta-Timantti/
http://www.korupaja.fi/sormukset/timanttisormus/dublin.html
http://www.chanti.fi/Musta_timanttisormus_14_karaatin_kultaa_0_32_ct|2326070#Musta_timanttisormus_14_karaatin_kultaa_0_32_ct|2326070
http://www.sandberg.fi/collections/aamukaste-ii
http://www.kultatahti.fi/tuote/kohinoor-timanttisormus-033-957v-30/033-957V-30-160/
http://www.kyronkultakello.fi/index.php?route=product/product&product_id=166 Hei Eskoooo,
Suosittelisin vaivihkaa kyselemään tulevalta vaimoltasi, tykkäisikö hän mustasta sormuksesta. Itse vihkiessäni olen nähnyt sulhasilla mustia sormuksia, jopa spektroliitistä valmistettuja. Muutamat parit ovat tatuoineet sormuksen kuvan sormeensa, kun ovat työskennelleet paikoissa, joissa ei saa sormuksia pitää.
Kirkko ei ota kantaa siihen, millaisten sormusten pitäisi olla. Vihkivä pappi vain mainitsee: Tämä sormus on annettu liiton merkiksi...
Jos tiedossani on tarina sormuksista esimerkiksi suvun vanhoista sormuksista, saatan käyttää sitä puheessani.
Vihkisormuksista tulikin mieleeni, että oma sormukseni jostain käsittämättömästä syystä napsahti poikki uudenvuodenaattona. Pitääkin viedä se korjattavaksi.
Onnea sinulle kosintaasi, jollet ole jo kosinut. Ja onnea avioliitollenne, kunhan sen aika on.
t. Maarit-pappi" sormus on annettu liiton merkiksi"
Eihän avioliitto ole uskonnollinen asia, eikä sormus mainitsemasi juutalaisen lakiliiton tunnus.
Raamatussa naiset ja alaikäiset tytöt ostettiin vaimoksi rahalla ja vihollisilta leikatuilla esinahkoillakin, joten ei tuota kannata tuputtaa sormuksen hankkijoille, elleivät erikseen sitä mainitse.- hyvin menee
Pe.ku kirjoitti:
" sormus on annettu liiton merkiksi"
Eihän avioliitto ole uskonnollinen asia, eikä sormus mainitsemasi juutalaisen lakiliiton tunnus.
Raamatussa naiset ja alaikäiset tytöt ostettiin vaimoksi rahalla ja vihollisilta leikatuilla esinahkoillakin, joten ei tuota kannata tuputtaa sormuksen hankkijoille, elleivät erikseen sitä mainitse.Olen ollut avioliitossa 45 vuotta ja sormus on ollut sormessa vain hääjuhlan ajan.
Moni on ihmetellyt, miksi en pidä sormusta ja heille olen todennut, etten ole sormuksen kanssa naimisissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4126006- 825346
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484384- 523941
- 523729
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1723447Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1103209Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky613196- 432279
- 492205