Asuntojen vs. korotetaan

Suurin toiveeni on, että suuri pamahdus tulisi.
Korot takaisin 3-6% tasolle, ja asuntojen hinnoista vähintään 35% pois!!!!
Tulisi jotain järkeä tähän elämään.
Nyt eletään ikäänkuin valheellisessa tilassa, ei olla herätty vielä kunnolla.
Oma persuus kestäisi nipin napin tuon pamahduksen, mutta tulisi jotain järkeä tähän touhuun. Samalla uusavuttomat pyrkyrit, joutuisivat matelemaan lakki kourassa.
Tämän haluaisin nähdä, nyt se on todennäköisesti hyvin lähellä tuo H-Hetki!!
471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näitähän nyt tulee, rommareiden hätähuutoja.

Luepa opiksesi kirjoitus parin päivän takaa, missä rommari huudettuaan jonkun vuoden rommia palstalla osti huoneiston, nyt hänellä on se sekä ok-talo.

Äänestä

Olet toiveinesi juurikin oikeassa. Näin juuri on käymässä, asuntojen hinnat ovat laskeneet pikkuhiljaa, nyt myynti takkuaa pahasti, ja kohta hinnat syöksyvät n.15%.
Jossain enemmänkin, tuo on aika tarkka keskiarvo.
Korot pompsahtavat seuraavaksi, kaksiosaisen harppauksen. Ensin marginaalit, ovat tosin jo nousseet. Ensi vuoden aikana alkaa nousta korot yleensä, 1-level on n.1.5-2.3% euribor. Siitä vuoden päästä ollaan 3.6-4.2% tasossa.
Uskokaa pojat, näin tulee käymään.

Äänestä

Ei tuo tosiaan pelkkä toive ole, noin on juurikin käymässä.
Tätähän minä olen koittanut teille sanoa.

Äänestä

Uusavuttomat pyrkyrit! Tosiaankin, näitä meillä riittä, eikä nuoremmassa polvessa paljon muuta enää olekkaan. Helppoa rahaa ollaan kyllä ottamassa. Mutta jos pitäisi tehdä jotain ikävää, tai ottaa vastuuta, tai kyetä saamaan aikaan jotain oikeasti tuottavaa niin näistä ei tule mitään eikä sellaisiin haluta lähteä. Se vaan että näitä toisia uusavuttomiksi haukkujissa tapaa olla vielä niitä kaikkein laitimmaisemman surkeimpia uusavuttomia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pamahtaa!!!!! kirjoitti:

Suurin toiveeni on, että suuri pamahdus tulisi.
Korot takaisin 3-6% tasolle, ja asuntojen hinnoista vähintään 35% pois!!!!
Tulisi jotain järkeä tähän elämään.
Nyt eletään ikäänkuin valheellisessa tilassa, ei olla herätty vielä kunnolla.
Oma persuus kestäisi nipin napin tuon pamahduksen, mutta tulisi jotain järkeä tähän touhuun. Samalla uusavuttomat pyrkyrit, joutuisivat matelemaan lakki kourassa.
Tämän haluaisin nähdä, nyt se on todennäköisesti hyvin lähellä tuo H-Hetki!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu