Otsikko kertoo.Eli oon ite tumma ihonen(tyttö12v) ja mietin et onks tumma ihosis vikaa.Ku jotkut tyypi mulkoilee kadulla sin välillä .
Onks tumma ihosis jotain vikaa?
Miettivä....
19267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei niissä mun mielestä mitenkään vikaa oo, ei kukaan ihminen oikeen ihonvärilleen mitään voi. Tai no aina on solarium vaaleeihosille mut.
En halua sanoa rasistisesti vaalea- / mustaihoisia kohtaan, mutta itse pidän kaikista eniten just sellasista vähän tummempi-ihoisista pojista / tytöistä.
Tummemmalla iholla ainakin mun mielestä hampaat näyttää valkoisemmilta, ja mitä tummempi-ihoisia ihmisiä tunnen, kaikilla on paksummat hiukset, valmiiks kivan väriset, nätit silmät ja parempi iho :D
Ja edelleenkään en halua vaikuttaa rasistilta, mun mielestä myös vaaleat ja mustat on kauniita ^^ Itse oon vaalea, ehkä vähän turhankin, kun muhun ei tunnu mikään väri tarttuvan.. --> solariumiin !
Ei ole. Suomalaiset vaan ovat aivan saatanan tyhmiä ja rasistisia. Oletetaan että jos joku tummaihoinen tekee rikoksen, kaikki mustat ovat kriminaalea :D
Suurin osa onkin. Väittäisin tilastotietoihin nojaten et ainakin 60%
ja mistähän nämä sun tilastotiedot on? :D
On tutkittu, että maahanmuuttajat tekevät 1,5kertaa enemmän rikoksia kuin kantaväestö. Prosentuaalisesti aika kova luku, kun ottaa huomioon et heitä on helvetisti vähemmän kuin suomalaisia. Esim. Espoossa maahanmuuttajataustaiset tekivät vuonna 2011 70% Espoon raiskauksista ja 25% kaikista rikoksista, vaikka heitä oli tuolloin n. 2% Espoon väestöstä. Lähteet voit etsiä netistä, kirjoitan kännykällä niin en jaksa linkata. PS. Tietenkään kaikki maahanmuuttajat eivät ole rikollisia, osa on kelpo sakkia, he opiskelevat, työllistyvät ja ovat kaikinpuolin kelpo sakkia. Tunnen kaveripiiristäni useita tällaisia, heidän vanhempansa käyvät myös töissä. Valitettavasti suhteellisen pieni osa maahanmuuttajista sopeutuu.
Ookkei......kiitoksia 'laki mies' putosin kärryiltä puliväli mutta nii....
Ei oo mitää vikaa! Tumma iho on just ihana!
Ja kyllä muaki yks ärsyttävä poika mulkas. Älä välitä Semmosesta!!
Istuin ulkona penkillä, normaalisti. Sit yks vaaleehiuksinen ruutupaitanen 16-20.v teini mulkas mua, samalla ku mässytti jotai ruokaa :D
En oo somali mut neki on ihmisii mut ei mun problemo
Ei oo vikaa ja suomalaiset harvemmin on rasisteja mutta se vaan voi joillekkin olla yllättävä näky kun tulee tumma ihoinen livenä vastaan ekaa kertaa elämässä sekin johtuu vain siitä että tää on aikasta syrjänen maa ja suht koht yks värinen
Kukaan meistä ei ole täydellinen eli luultavasti tummaihoisissakin on jotain vikaa...
Suomalaiset ovat säälittäviä vaikka itekki olen mut ain jos murha tapahtuu ni se on muka musta mies mut sit se onki joku hikine 50v vaalee mies joka ryyppää kaikki rahansa...
Mustaihoiset on paljon parempia kaikessa joten valkoiset ovat kateellisia.
*Facepalm* Miksi sitten tulette länsimaihin jos valkoset on perseestä?
Voi teitä valkoritareita, faktahan se on että maahanmuuttajat tekevät enemmän rikoksia kuin alkuperäisväestö. Se että kaikki maahanmuuttajat leimataan samanlaisiksi on toki ikävää, mutta on stereotypioistakin usein hyötyä. Jos pimeällä kujalla vastaan kävelee mustiin pukeutunut roteva mies, mitä mieleesi tulee? Todennäköisesti mielessäsi käy skenaario ryöstöstä. Kun sama esimerkki rinnastetaan mustaan, on se yhtäkkiä rasistista. Ei suomalaiset ole kovinkaan avarakatseisia uusia ihmisryhmiä kohtaan, jollei pikkuhiljaa ole tullut selväksi. Kovin moni on myös niin pinnallinen ettei voisi ajatella seurustelua tumman kanssa, vaikka sisäinen puoli tuskin poikkeaa juurikaan valkoroskasta, ihmisiähän tässä vain ollaan.
Loppuun mainittakoon että minulla ei ole mitään subjektiivisesti maahanmuuttajia tai tummia vastaan.
Mä oon kuullu että yleensä tummilla pojilla on ympärileikattu penis, joten sehän
olis vaan plussaa ainaskin mun mielestä :)))) Kelpuuttaisin intiimiin puuhiin :D
Voi nyt vittu Milla:D
Ai onks siinä sit jotain väärää jos haluis että pojalla ois ympärileikattu penis?
En mä niin väittänyt kultaseni
miks Milla on saanu miinuksii, oliko pahat kommentit???