Meillä oli biologiankoe ja mä olin harjoitellut tosi paljon mutta sain silti 7 olen tosi pettynyt ja masentunut onks toi seiska hyvä numero olen7
olen tosi pettynyt numeroon
gukbh
9300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei seiskan numeroilla oo mitään väliä vielä, lukuunottamatta niillä aineilla jotka ei sulla jatku ens vuonna.
Mutta mun mielestä seiska ei oo hyvä numero :D vaikka ok matikasta 7- & enkku 7
7 = tyydyttävä, mikä tarkoittaa sitä, että olet suunnilleen oppinut peruasiat, mutta parannettavaa vielä löytyy. Tolta pohjalta pystyt kumminkin jatkamaan opintoja, et ole jäänyt pahasti jälkeen tai mitään, joten ei se seiska nyt mikään katastrofi ole.
Olet vielä seiskalla, mutta kannattaa silti jo nyt miettiä, mitä haluat elämältäsi. Jos olet aikeissa mennä lukioon, seiskoja ei kannata todistukseen kovin montaa päästää. Amiksissa sitten riippuu linjasta, millainen sen tason tulisi olla.
Jos vähän heikommat arvosanat (huomaa, seiska ei ole vielä huono, muttei siinä mitään juhlittavaakaan ole) ahdistaa, niin kannattaa mennä juttelemaan opettajan kanssa, josko sitä numeroa voisi jollain hilata ylöspäin. Lienee kuitenkin ajankohtaista sulla vasta vähän myöhemmin.
Jos haluat hyvän todistuksen niin ei noita seiskoja saisi kokeista kauheasti tulla.
7 on numero siinä hyvän ja huonon tuloksen keskivaiheilla, eli siitä hiukkasenkin alaspäin niin tulos on huono, mutta ei se ole hyväkään.
Luin viikon terveystiedon kokeeseen, sain 51/2 aina ei voi voittaa
mä sain viime viikol kemian kokeest 4 ja kolme neljäsosaa/30 pistet xd revi siit. jos mä saisin 7 kokeest ni hypin tyylii ilosta ja oon kasilla:D
Kuule oo ihan rauhas pettyny sun numeroos! Mää huolehtisin sun sijallas enemmän siitä et koaka valkotakkiset käy noutanassa nuppivikasen...
Mitä aihe käsitteli?
Ketä kiinnostaa numerot?
Mä itse oon tosi pettyny mun matikan numeroon. Oon luokan parhaimmistossa. olen osallistunut tunnilla mahdollisimman hyvin enkä melkein koskaan tee virheitä eri aukeamilla ja kappaleilla (ei oo tietenkään tarkotus kehua itteäni) Sain siis
7 1/2 enkä oo koskaan ennen saanu niin huonoa numeroa kokeesta(ainakaan matikan) Oon tosi pettyny itteeni :( Oon viidennellä.