Mita hyvaa kuulla Jumala seuraakuntalle Turku City? Mita kuulla?
En ole tuttu www-kirjoittaa. Miten Te Suomalainen asia sanonut? Anteksi pyytää.
Yhdytsvalloista Jumalan rauha tervehdys
12
199
Vastaukset
- Hanen lapsi yksi
Olen taas Suomi kaksi kuukausi. En ole liike mukana. Joskus Lahti City Teitän kesa juhla. Ei liike mukana monta vuosi. Kaipaa vanhaa myos ystavat. Mukava nahda nyt Pohjoinen Suomi matkustaa Etela Suomi kiertaa taaksi. Mukava nahda Lahti City Te siella uusi Seura talo.
- Hanen lapsi yksi
Nyt kello matka sekainen. Mina nukkua paiva ja heraa yo (Night)
- su***
Kello olla aina oikea. Mutta mies olla sekaisi. Nighta ny site koko päevä. Somalaine ei ossa pyytä anteksi. Ei ainaka lestatiolaine. Tullo vaa terve Soome.
You "One of His Children", you can write for sure in English also and someone can translate into Finnish. But as you prefer. I just thought if you will discuss some issues which contain tricky words...
- toivotellaan
Jaa-a? Eipä tuohon osaa sanoa mitään.
Tervetuloa Suomeen. :-) - Kaitas-tee
Koska sinä ole tullut Turkuun James/ Mery, Minä ollut Turus pitkän tovin.
Turussa kaikki eriseura nujerrettu/lopetettu on, tääl
nyt on yksi usko ja yksi Jumala on.
Kaikki täällä Jumalaa kiittää, paitsi joilla epäuskoa riittää.
Täällä uskoon riittää ulkoasu, vaiks syntiä täynnä on mielen masu.
Tääl kaikki "yhtä" varoittavana "esimerkkinä" synnistä syyttää jot itseään voi pyhyydestä kiittää.
Jos katsot Jenkki valosta päin, näät varjoja täällä pimeyden. - Hanen lapsi yksi
Taala mina haluaa kirjoittaa Suomi. Yrittää aina apu Google Translate.
- fkelcl3
Googleko on Jumalasi?
No ei se lestadiolaisten herra jumala ole parempi.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10835053#comment-57305312
"teuta
8.8.2012 00:24
Kyllä minä ja paavi sen tiedämme , pitäisikö kysyä Jumalalta vielä ." - teu.
"Hänen lapsi yksi"
Taala on raha (vain haluatko kirjoittaa suomeksi ).
Olen sitä mieltä , että rohkeasti vain kirjoittamaan
siitä se sitten lähtee , Googlettaa pitää välillä , se
antaa tietoa ja varmuutta, , - teu,
fkelcl3 kirjoitti:
Googleko on Jumalasi?
No ei se lestadiolaisten herra jumala ole parempi.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10835053#comment-57305312
"teuta
8.8.2012 00:24
Kyllä minä ja paavi sen tiedämme , pitäisikö kysyä Jumalalta vielä .""örvelö "
Ei hän niin sanonut , sinäkin käytät Guuglee ,paljon enemmän kuin minä .
Ei siitä saa alkaa pahaa puhumaan , toinen on saapunut vieraaseen maahan
Eikä osaa vielä koko kieltä , Sinä et osaa vielkään uskoa ..
- justasking2
Are you from US/OALC?
Which city? Pls let us know one name of your preachers. - su***
Hyvinhän tuo Suomea mongersi. Toista se on kun ummikko menee amerikkaan ja viäntää savvoo. Vaikk hyvin nuo savolaisetkin ovat siellä pärjänneet lokareina. Hyvä työmies on aina tarpeen, mutta huono puhuja voi olla taarpeeton vieraalla maalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?393001Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n342228Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari482149Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa792009Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh541726Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr571469Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä161442Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451279Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1111186Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian160915