ihme dissausta

geo2

olen huomannut että meidän alueella (pohjanmaalla) kauemmin harrastaneet dissaavat aika surutta uusia kätköttäjiä (enimmäkseen naiset) esim. jos naatit ei ole aivan kohdillaan, kai ne on niin urautuneet ja tärkeintä on loggaus määrä eikä etsimisen ilo, parhaansa ne uudetkin harrastajat varmaan yrittää ei kukaan ole seppä syntyessään. Mieluummin kannustusta eikä haukkumista niin uusillakin säilyy mielenkiinto harrastusta kohtaan

3

235

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asiallista varmaan

      Laitapa esimerkki jostain tällaisesta dissauksesta niin katsotaan. Kätkän nimi/koodi riittää.

      Epäilenpä kuitenkin ettei kysessä ole kätköttäjän dissaus vaan aivan asiallinen huomauttaminen huonoista koordinaateista. Ei ne saa yli kymmentä metriä heittää.

    • +600gc

      taitaa olla kätköilyssä niin monta mielipidetta kun etsijää, itse en koe järkevänä jos naatit näyttää suoraan sillan alle ja siellä iso eväs rasia mihin laittaa nimi, itse ainakin kaipaan vähän haastetta etsintään ja se 10 metrin heitto ei haittaa koska tiedän että minulla voi naatit heittää sen 10 metriä ja seuraavalla taas osuu aivan kohdilleen, esim. sää olosuhteet jne vaikuttaa gepsin toimintaan eli ei liian vakavaksi saa laittaa tätäkään harrastusta :)

      • Asiallista varmaan

        Se on yksi asia että oman kepsin naatit heittävät ja toinen asia että kätkön koordinaatit heittävät. Jos ne heittävät ja siitä useampi huomauttaa niin fiksu kätköttäjä korjaa naatit eikä siinä ole mitään kummallista eikä loukkaantumisen aihetta.

        Eipä muuten löytynyt yhtään esimerkkiä aloittajan valittamasta dissauksesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      132
      1635
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      126
      1456
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      140
      1260
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      66
      1208
    5. 44
      910
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      78
      875
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      842
    8. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      823
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      14
      773
    10. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      103
      725
    Aihe