siis salakuuntelin mun äitii kerra ku se meni pihalle juttelee sen kamunkaa ja sain tietäää et miu äitil on kohdun kaula syöpä :'( onks se tosi vaaralline ? ainaki luin et siihe sairastuneet elää n. 60 vuotiaaks :< äiti ei tiiä sitä et mie tiiän asiasta... mei äiti on kuiteki 45 vuotta nii et minuu pelottaa :'( kumpa tää fuckin painajainen ois vaa unta !
ei kyl yhtää kivaa
:'( sad
291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllähän äitis voi elää vaikka 100-vuotaaksi. Syövästä voi parantua. Jos asia mieltä painaa, niin etkö voisi sanoa äidille, että satuit kuulemaan. Helpottais varmaan molemminpuolin teidän oloa. Äiti saisi olla vapaasti vaikka surullinen ja sinäkin voisit näyttää reilusti tunteesi. Elämää sairaudetkin ovat.
Voisitte vaikka itkeä yhdessä.
Niin juuri, syövästä voi parantua. Kerro ihmeessä äidillesi että satuit kuulemaan, ehkä se helpottaa oloasi.
Oon muuten kyllä hassua, että maailmassa on monia sairauksia, mutta useimmiten ei keksitä pelätä, että joku niistä sattuisi tulemaan vaikka parhaalle kaverille. Tsemppii teille molemmille, kyllä varmaa se syöpä pystytään joillain keinoin pystytään parantaa kun ainakin näyttää siltä että on aika varhaisessa vaiheessa kun vasta kuulit että äitisi kertoi sen jollekkin kaverilleen.
Tsemppiä! :)