Onko kenelläkään kokemuksia Cancunin Riu Palace Las Americas hotellista? Entä onko kokemuksia Cancunista? Elämäntapamatkailijat (=normittajat) älkää vaivautuko, tiedän jo että paikka on amerikalaisten Cran Canaria, mutta haluaisin kuulla suomalaisten kävijöiden kommentteja. Etsin matkakohteelta hyvää hotellia, aurinkoa ja rantaa, ruokaelämyksiä sekä ostosmahdollisuutta, onkohan Cancun tällainen kohde???
Cancun / Riu Palace Las Americas
Vinkki
1
530
Vastaukset
- Smart Adventure
Eli tee shoppailut Cancunin mantereen puolella mutta mene ottamaan aurinkoa Isla Mujeresin puolelle, jossa on erinomaiset hiekkarannat ja snorlausmahdollisuudet.
http://www.isla-mujeres.net/
Itse ostospaikkana pitäisin Meridaa (http://www.yucatantoday.com/culture/eng-calle-60-stroll.htm ), josta tietysti kannattaa ostaa ainakin käsintehty riippumatto, josta paikka on kuuluisa. Meridaan kannattaa lisäksi ottaa 1-luokan pikabussi, ei mitään paikallismallia, koska aikaa kuluu 2 -kertaa enemmän ja mukana on miehiä, lapsia, naisia ja kanoja...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679496IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3006676Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681621Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921235- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut731038Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741