Ollaan siis lähdössä viikonloppureissuun Kaunasiin 1.-3.11, ja nyt alkoi mietityttää, onko siellä mitkään paikat auki, kun heikäläisetkin pyhäinpäivää viettää? Onko kellään tietoa? Kiitos! :)
Vastaukset 1
- vinkvink3
On oltu Vilnassa pyhäinpäivänä kerran, siellä kaupat avautuivat muistini mukaan puolenpäivän jälkeen. Siitä on varmaan kolme vuotta, joten muistini saattaa pettää. Mutta muina päivinä kaupat ovat avoinna aika pitkään eli iltaan n. klo 20. asti. Pikkuputiikit voivat olla eri tavalla auki eli lyhyemmät aukiolot.
Soita Donelaitis-seuran toiminnajohtajalle, puh. nro löyttyy varmaan jostan tai sähköposti. Tai lähetä sähköpostia Vilnan kaupungin matkailutoimistoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 45717
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48630- 53608
- 79604
- 47591
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568- 50563
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190541