Kannettavassani näyttäisi olevan ääni täysillä, mutta haluaisin sen vähän suuremmaksi. Jos menen vaikka sohvalle katselemaan ohjelmia niin ääni saattaa olla liian vaimea. En haluaisi ihan koneen vieressä katsella enkä aina käyttää kuulokkeita.
Voiko asetuksia muuttaa niin että vähän lisää saisi volyymiä? En ole kuuro tai huonokuuloinen, mutta joskus puheäänet on liian hiljaiset vaikka volyymi täysillä.
Voiko asetuksia muuttaa niin että vähän lisää saisi volyymiä? En ole kuuro tai huonokuuloinen, mutta joskus puheäänet on liian hiljaiset vaikka volyymi täysillä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.verkkokauppa.com/fi/catalog/5108d/PC-kaiuttimet-USB
Laittappa kuulokeliitännästä erilliseen vahvistimeen.
Mistä sellaisen erillisen vahvistimen saa?
http://www.verkkokauppa.com/fi/catalog/5130d/Vahvistimet-Stereovahvistimet
muutaman satkun onkyo on ihan ok sitten vielä vaikka pari tämmöistä
http://www.hifistudio.fi/fi/tuotteet/kaiuttimet/kaiuttimet/wharfedale-diamond-121-musta-jalustakaiutin/5025941140672
kyllä kuuluu hhyvin ja kuulosta hyvältä!
Koita winampilla siinä kun on equ ja boostaus.
http://www.winamp.com/
Myös VLC-playeristä saattaa tuon equn löytää.
http://www.videolan.org/vlc/index.html
Microsoftin mukaan äänipiirin valmistaja tarjoaa ekvalisaattorin, jos tarjoaa, ei micro$oft.
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-pictures/why-is-there-no-multi-band-equalizer-for-windows-7/4fad75e7-ca03-4525-aa43-21eb6b148477