Jamppa Tuomisen muistokonsertti

Liian myöhäinen ajankohta.Mies on olllut maanmullissa jo vuosia.Ja liian kalliit liput.
2151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikä nuo solistitkaan oikein säväytä.

Äänestä

Olin Jyväskylän konsertissa. Ihan hieno kokonaisuus ja aika meni liiankin nopeaan. Vaikea sanoa, oliko konsertin solistit juuri ne joiden kuului olla mukana tässä yhteydessä, mutta konsertista jäi hirveän hyvä fiilis. Parasta antia olivat joka tapauksessa Aki Hietala ja Jaana Raivio. Hietala lauloi tenoriäänellään uskollisesti samaan tyyliin kuin Jamppa aikoinaan joten Aamu toi ilta vei jäi näin vaikuttavasti mieleen. Usein ne todelliset kyvyt löytyvätkin näistä, jotka eivät paistattele julkisuudessa. Matti Esko, Anita Hirvonen ja Mikko Alatalo toivat taas aitoina aikalaisina mukaan nostalgiaa. Niin, konserttiliput ovat kalliita eikä ihmisten rahat riitä mitenkään näihin kaikkiin mitä on tarjolla. Itse pidän kuitenkin enemmän tällaisista konserteista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huttunen Kemistä kirjoitti:

Liian myöhäinen ajankohta.Mies on olllut maanmullissa jo vuosia.Ja liian kalliit liput.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu