Tulipas katsottua TV:stä todelista jahtischaibaa. On pakko ihmetellä sitä, millaisia mielikuvia media luo metsätysksestä tänä päivänä. Voisko ehkä jäävuoren huippuna mainitä tämän jahtikuningatar mikä lien, joka ohjelmassaan oli safarilla kuin huonolla ampumaradalla. Jeepillä ajeltiin ja kannettiin kivääriä kymmenkunta metriä ja sitten miesväki oikein asetteli ko.välineen naisimmeisen kätösiin että tuosta.
Suoraan sanoen paskamaisita oli katsella kun elukoita ammuskeltiin haavakoiksi tyyliin oho, nyt harmittaa vähän.
No eipä mittään elukka hakuseen ja sitten taas herrat asettei paukkuraudan holliile ja siittä "lopetuslaukaus". Sitten äijät veti "harrastusuhrin" lavalle. Ei tarttenu rouvien pistää, ei suolistaa ei mitään. Vaahtokylpyyn. Voi jeesus : o
Tämäkö muka metsätystä??? Ja paaaaskat.
Jos tämä on suomalaisten naisten mielikuva jahdeista ja metsätyksestä ja sitä viljellään oikein myynti mielessä, niin paree olis palata sen hellan ja puuterirasian ääreen ja jättää nämä metsätystouhut niille joilla se oikeasti toimii.Eli miehille.
Eihän tuollaista perinteikkäällä nimellä varustettua elukanrääkkäystä kattele erkkikään. Aseluvat pois tuollasilta.
Jahtikuningatar mikälie
P Kele
2
229
Vastaukset
- Nipa Nepponen
Äläs nyt hermostu.
Täältä löytyy yks nais näkökulma metsästykseen. Oikea asenne. Muijat pois metältä ja jäähyrinkiin.
http://porilaine.satakunnankansa.fi/blogit/?openSpark=25365 - Tylsä ohjelma
Taitaa katsojaluvut olla tippumaan päin kun pitää turvautua avonaiseen kaula-aukkoon pukeutuneena tulla katsomaan kokin kokkaamista. Miten toi liittyy metsästykseen?? Kokkais ees itse,mitä saalistaakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1575735
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263494- 712425
- 372039
- 331822
- 421789
- 1041720
- 211616
- 271462
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!361369