lastutus ?

Paljonkohan Aveen saisi tehoa lisää kun lastuttaisin sen, olisiko 20 hv ?
6106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En avesta tiedä mutta 1.33 vvt-i tuli n.35 hv lisää kun lastutin ja vääntöä 190 Nm enemmänkin olisi saatu mutta jätettiin tuohon ettei voimansiirto rasitu liikaa. Mahti moottori ! Ei todellakaan tarvi mitään turboja kun saa jo hyvin tehdystä vaparista noin paljon ! Lupasivat vielä lähettää dynolapun mutta ei ole vielä tullut vaikka kohta vuosi kun kävin lastuttamassa. Mutta mitä lapulla kun tuntee että on voimaa ja äänetkin on paljon ärhäkämmät !

Äänestä
  • Onko ulter-sport äänenvaimennin? Sillähän saa gorillaan tehoa vaikka kuinka ja kun ottaa äänenvaimennustorven irti niin tulee vielä 15 hp poweria lisää sekä hieman luonnetta moottorin käytökseen, terävempää reagointia kaasuun, alemman kulutuksen.

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/11700248

    Äänestä

Corolla pappa on neuvonut, että 1000 kilometrin jälkeen pitää vaihtaa öljyt työstölastujen poistamiseksi. Miksi ne pitää poistaa jos niitä kumminkin halutaan.

Äänestä

bensa-aveen saat parhaat tehot karvanopilla ja wunderbaumilla

Äänestä

Pullo Kossua päähän ja kylille, kyllä sillä Tero jo voimaa ja uhoa saa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluu tehoo kirjoitti:

Paljonkohan Aveen saisi tehoa lisää kun lastuttaisin sen, olisiko 20 hv ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu