Guggenheim pitää tulla Lahteen

Siinä olen samaa mieltä.

























(On se Lahti niin umpipitäjä).
457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juu. No Guggenheim nyt ainakin pitää.
Myös kopio Sydneyn oopperatalosta on ehdottomasti saatava Lahteen.
Mitäs jos nyt kuitenkin tyydyttäisi siellä Lahden kylässä siihen, että ripustetaan ne paskaputket uudelleen sinne radiomastojen väliin roikkumaan. Siinä teille Bilbaon terveiset (lue: Guggenheim) ja kulttuuritekoa ihan riittämiin, yllin kyllin.
Ei Lahteen mitään tarvita!

Äänestä
  • Mielesäni Guggenheim museo sopii hyvin Tukholmaan. Siellä on paljon enemmän turisteja ja on paljon tunnetumpi paikka kuin Helsinki.

    Äänestä

Hyvä idea, mutta siellä pitäisi esittää vain paikallisten taiteilijoiden töitä. Se voitaisiin rakentaa siihen entisen Mallasjuoman panimon paikalle.

Äänestä

Yks taidenäyttely vois olla siinä, että laitapuolenkulkija Heme möykkäis yksinään niitä sekavia juttujaan. Sitä porukka vois käyä tsiikaamas ja kummastelemassa, pientä, nimellistä sisäänpääsymakua vastaan. Sitten olisi puliukkojen kuset ja paskat-teos, sekä huumeneulat narkkiluolan lattialla. Nämä sekä paljon muuta ihmeteltävää olisi ja riittäisi kansalle.
Työttömät puoleen hintaan, ja tämä lahtelainen Guggis olisi tehty lankunpätkistä ja aaltopahvista - taiteellinen hökötys siis. Lisäksi se olisi jollain tapaa Kiasma-tyylinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lahti kaipaa kirjoitti:

Siinä olen samaa mieltä.

























(On se Lahti niin umpipitäjä).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu