Äitini paha ongelma

Maria-Kukka

Äiti haluaa että en uskoisi niin paljon muut kun rakasta Herraa Jumalaamme
En tiedä miksi äitini ei halua että uskon hänhän se syntinen on enkä minä
Jos rakas Jeesus eläisi nyt hän auttaisi perheeni ongelmaa että
Äitini ei olisi enää syntinen
Rukoilen joka päivä n.1-3 kertaa
Ja en ajattele pojista mitään muuta kun että he ovat ihmisiä muutenhan se olisi syntiä
Mutta miksi Herra Jumala ei auta äitiäni
Voin vaikka vannoa Jeesuksen Kristuksen nimeen etten ole
Tehnyt mitään syntiä
Luen joka ilta Raamattua,Pyhää kirjaa josta voisi löytyä vastaus ongelmaani
Miksi Jumala ei auta äitiäni?
Mitä teen väärin?

12

433

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älkää jaksako trollailla

      Joku "tosi hauska" trolli!!

      • Maria-Kukka

        Mitä tarkoittaa trolli?


    • vapaa tahto

      Jumala kun ei voi pakottaa ketään uskomaan. Kärsin itse aikoinani kun äitini oli ateistimielinen ja jopa pilkkasi kun uskoin.
      Anna äidin olla ja siunaa mielessäsi häntä

      • Maria-Kukka

        Kiitos Herran nimessä neuvostasi!


      • Syntinen sun mielest
        Maria-Kukka kirjoitti:

        Kiitos Herran nimessä neuvostasi!

        Ei kukaa oo kieltäny tyttöjen ja poikien läheisyyttä edes kristinuskossa. Saisit harrastaa seksiäki luterilaisten uskonnossa ennen avioliittoa :D


      • Maria-Kukka
        Syntinen sun mielest kirjoitti:

        Ei kukaa oo kieltäny tyttöjen ja poikien läheisyyttä edes kristinuskossa. Saisit harrastaa seksiäki luterilaisten uskonnossa ennen avioliittoa :D

        Ei seksiä ennen avioliittoa
        Ei älkää edes puhuko tuommoista
        Ja en ole syntinen


      • palstaa seuraava
        Maria-Kukka kirjoitti:

        Ei seksiä ennen avioliittoa
        Ei älkää edes puhuko tuommoista
        Ja en ole syntinen

        Tsemppiä sinulle rohkea nuori, Maria-Kukka. Ole vain uskollinen vakaumuksessasi. Kyllä Jumala pitää huolta ja siunaa elämääsi. Myös tekee työtään myös omaisten sydämissä. Jos ei aikaisemmin niin kuolinvuoteella he ottavat vastaan pelastuksen.
        Sinunlaisia nuoria tarvitaan maassamme.


      • Maria-Kukka
        palstaa seuraava kirjoitti:

        Tsemppiä sinulle rohkea nuori, Maria-Kukka. Ole vain uskollinen vakaumuksessasi. Kyllä Jumala pitää huolta ja siunaa elämääsi. Myös tekee työtään myös omaisten sydämissä. Jos ei aikaisemmin niin kuolinvuoteella he ottavat vastaan pelastuksen.
        Sinunlaisia nuoria tarvitaan maassamme.

        Kiitos rohkaisevista sanoista!!


    • Siler Bride

      Voi vitun vitun kakara. 1. Mikä sul on koulu-uskonnosta? 2. Miten voit luulla, että poikien tai seksin ajattelu on väärin, idiootti? 3. Miten niin äitisi ongelma? 4. Miks helvetti tuut valittaan muille? 5. Miksi, miksi oot tollanen, saatanan idiootti? 6. Miks oot olemas? Vastaappa näihin. Tai älä, tiiän itekkin: 1. 10, Lunttaamalla pärjää. 2. Siks, et oot vitun kusipää joka ei tunnista saati osaa avata raamattua. 3. Oma ongelmas tää on, vittu. 4. Siks et oot lellipentu joka on kotoisin helvetistä. 5. Siks et luulet saavas sääliä, opettele kirjoittaan. 6. Oot alikehittyny vahinkolapsi, jonka aivot ovat kadonneet. P.s. Kristinuskon mukaan JOKAINEN IHMINEN TEKEE VIRHEITÄ JOKA PÄIVÄ. Olet siis vitun syntinen LESBO, ja se siks et et ajattele POJISTA mitään. Nimim. Miks mailmas ei oo enenpää kaltaisiani, alias Siler Bride. Vittu, toivottavast ymmärsit, sekasikiö.

    • ateistivapaana

      Sinun pitää kohdata totuus: sinua tullaan pilkkaamaan paljon PALJON tuosta jumalaanuskostasi. Itse olen ateisti ja minun mielestäni jumalaa ei ole olemassa mutta se ei nyt kuulu tähän. Tietyllä tapaa minua ärsyttää suunnattomasti tuollaiset jumalahöpinät mutta minua myös kiehtoo esim. Sinun vahva uskosi jumalaan. Mutta älä tuomitse äitiäsi. Jos jumala loi hänet jumala myös teki hänestä tuollaisen (en usko tuohon mutta hän saa uskoa mihin haluaa!!)

      • Voice of justice

        Miksi muuten uskot Jumalaan ja Jeesukseen mutta et Allahiin, Kameihin tai Hinduun? Koska olet suomalainen ja sinulle on opetettu kristinusko ja sinulle on kerrottu että se on totta. Tuo on syy siihen miksi olen ateisti.


    • Verilentääpelle

      Vittu sä olet pimee. Sovit hyvin kaveriskanssa yhtee. Ihme ku lapset otettu pois ku "aikuinen" sekopää huutaa että veri lentää. Vitun huomion hakunen pelle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      959
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe