Moi! Oon 13.v tyttö ja mä oon lukenu jotain ketjuja, joissa jotkut 13.v on kertonu, että ne on joutunut gynegologille. Mulla ei oo ollu alapäässä mitään vikaa. (Tietääkseni) mutta siis pelkään gynekologia. Pelkään sitä, koska uskon et se on sairaan noloa ja en haluuuuuu ;( mua pelottaa et joudun sinne lähiaikoina :( toivottavasti en. Kokemuksiiiiiii????:/
GYNEGOLOGI? MITÄ SIELLÄ TEHDÄÄN?
Mooooooiiiihhhhhaaaa
5141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
empä oo käynyt vaikka pitäs kai. mut ei ton kovin noloa luulis olevan, tai turhaan siitä stressiä vetämään. Se gyne on luultavasti nähnyt kymmeniä vittuja ennenkin jo.
Olin siel just vähä aika sitte. Ekaks se kyseli mikä mua vaivaa (menkat ei Tuu) ja sit se työnsi semmose kepi pilluu ja paineli mahan päältä. Sattu hieman. Sitte työnsi persreikää Tikun ja katto sillä mu kohtuu. Toi ei sattunu, sil tikku tuli ulos niiku paska. Lopuks multa otettii verikokeit. Älä pelkää gynee, mut voit kutsuu niit pervoks
Itekki oon meinannnu joutuu gynelle. mut en oo menny viel kertaakaa vaik oon jo 16.vvv
Kyllä kohtua ei tyttö katsota persereijästä miten sinä mainitset kyllä naistentautien lääkärissä käynti on ihan asiallista.Emätinhän ja kohdunkaula tutkitaan laitteella jolla päästään katsomaan tämän paikan tila ja voidaan ottaa Papakoe josta näkee monta asiaa.Harvoin nuoret teinitytöt joutuvat naistentautien lääkärille mutta myöhemmin käynnit ovat tarpeellisia.
gynekologi työntää es tölkin sun vittuun, koska ES on terveellistä