Puolukkapuuro on jess

Altti k

Sitä söis vaikka miten paljon

3

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heimoveli4

      jess...jess!

    • dkhfnadfh

      Vihdoinkin jollain makuaisti kohdillaan. Tuli vielä hyvä sato puolukoita ja pakastin pullottaa. Täytyiskin pistää taas kattila porisemaan.

    • Sokerit pois!

      Vain marjojen ja hedelmien sokerit ovat all right.

      teollinen sokeri aiheuttaa ongelmia, joita juuri Aamusydämellä-ohjelma esitteli. Nuorilla aikuisilla oli jo avanteita leikattu suolisto-ongelmain takia.

      Lapsesta alkaen ruuansulatuskanavaan niellään karkkeja kaikkine lisäaineineen. Sitten kun nuhakuumeet korvatulehdukset siitäkin juuri johtuen täyttävät lapsiparan elämän, antibiotteja alkaa mennä sinne suoleen.

      Jos lapsi saisi kunnollista ruokaa äidinmaitoruuuan jälkeen alusta alkaen, ja jos nuo tehtaissa tehdyt karkit ja muut makeiset olisivat poissa, ei varmaan suolistotulehduksia olisi niin paljon.

      Sitten ovat leikkaukset ja avanteet vuorossa.

      Mitäs sanomme?

      ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      137
      2021
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      131
      1696
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1526
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      88
      1433
    5. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      32
      1431
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      132
      1254
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      57
      1184
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      25
      1140
    9. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1031
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      57
      942
    Aihe