Onko kukaan käynyt sielä asuntoautolla? Onko lähellä joku leirintäalue tai stellplaz ? Matka alkaa Toukokuun alussa 2014 ja kestäis 3 viikkoa.
Tarkoitus olisi ajaa reittiä Naantali-Kapellskär-Malmö-Tanska-Saksa-Alankomaat-Belgia-Ranska ja siitä yli Calais-Dover.
Iso-Britanian puolella oltais reilu viikko ja sitten takaisin.Luutavasti kävisimme myös Skottlannissa?
Matkalla Emmerdaaliin.
Jännittävä matka.
3
221
Vastaukset
- Dont spiik inglich
Suomalaiset käyvät Tuurissa ja Messilässä PISTE.
- Hukka reissu
Emmerdale on mielikuvituspaikka kuten Aidensfield ja Miikkula.
- Jännittävä matka.
Hukka reissu ????????? Miksi ? Kävimme pari vuotta sitten Aidensfieldissä ja tosi mukava oli. Aivan kun olisi ollut mukana ohjelmassa.
Nyt olisi vuorossa Emmerdal ja odotukset ovat melkoiset. Käyhän jotkut jopa F1-kisakyliä katsomassa ja Norjassa Holmenkollen.
Mikään reissu ulkomaille ei ole hulkareissu sillä aina näkee muuta kun mitä kotimaassa on tarjolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1285764
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962579- 1342497
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv82079- 121353
- 621107
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101042- 51912
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101825- 76825