Olen loka-marraskuun vaihteessa lähdössä Balille. Miten lentokentältä pääsee Balin hotelleihin? Onko vakituisia bussivuoroja vai pitääkö heti opetella rupioiden käyttöä paikallisten taksikuskien kanssa? Mitä suuruusluokkaa tuollainen välimatka on? Rupian arvo on aivan kuin ennen muinoin Italian liira, eikö vain?
Miten pääsee Denpasarin lentokentältä Balin keskustaan hotelleih
tampereenmummi
3
260
Vastaukset
- IDR
Taksi maksaa Kutaan 50000 IDR = 3,20 EUR. Oikeestiko meinaat alkaa heti säästämään jokaisen euron pitkän lennon jälkeen?
- maza121
Varaa kuljetus etukäteen niin ei tarvitse päätä vaivata paikanpäällä tinkaamalla
Kun kävin joku vuosi sitten, niin kentällä myytiin taksi-vouchereita kiinteään hintaan, joten taksin kusetusmahdollisuus eliminoitui näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä911929Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781761Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3051560Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1801442Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em881038- 511007
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56968- 67944
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941