Alastonkuvauksen synti

:::

Öö, mikä juttu tää on, että jos joku haluaa itsesttään alastonkuvia, heti löytyy kööri kaikenlaisia moraalinvartijoita, jotka samastavat kysyjän joihinkin sadetakkimiehiin tai 15-vuotiaisiin teineihin? Jesus christ! Helvetin juntit! Tottakai sadetakkimiehiäkin on, mutta ei nyt jeesus, on ihan aikuisten oikeesti järkevää ikuistaa kroppansa ennen, kuin rupsahtaa. Ihme urpoja tällä sivustolla, ehkä asiaa auttais, jos joka toinen keskstelija ei olisi perähikiäläinen konservatiivi

8

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei minua haittaa

      Netti on ihan väärällään noita alastonkuvia joita ihmiset ovat räpsineet itsestään. Omapahan on asiansa mitä kameralla tai kännykällä tekee... Tosin nettiin kerran päätynyt kuva on ja pysyy.

    • Junttilan juntti

      Älä lausu turhaan Herrasi nimeä.

    • jesse jameksen kuli

      älä lausu turhaan turhia värssyjä 3000v....

      jeesus on turha juntti.

      • lue itselles mieliks

        joka hänet kiroaa kiroaa hän hänet. sitäpaitsi vaikka vuoret väistys herran sana on sama nyt kuin 5001v sitten


    • junttilan juntti

      Eikun ne sinun Herrasi? Helvetin juntit?

    • Minä en ainakaan viitti ottaa rumista alastomista apinoista kuvia..koska niillä immeisillä ei ole aina ees päässä karvoja joita sukia.

    • kauneista eläimistä

      Mä oon ottanu kaikki eläinkuvani alastomista eläimistä, onko paha ja syntiä?

    • Oma asia

      Eipä uskoisi, että kukaan viitsii aloittaa harrastelijoiden valokuvauspalstalla keskustelun uskonnollis-moraalisista kysymyksistä! "Synti" on jokseenkin viimeinen sana, johon täällä kuvittelisi törmäävänsä.

      Eiköhän tuollaisille jutuille liene otollisempiakin foorumeja, jos jotakuta kiinnostaa sellaisia märehtiä.

      Oman kroppansa kuvauttaminen vaatteissa tai vaatteitta lienee jokaisen täysi-ikäisen ja -valtaisen ihmisen ikiomassa päätäntävallassa. Siihen ei pitäisi olla kenelläkään puuttumista – olkoonpa sitten alastonkuvien katselu mieluista tai vastenmielistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1174
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      60
      950
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      76
      868
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      99
      812
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe