Naiset myyvät joka tapauksessa seksiä, joten ei ne tarvi mitään opintotukea.
Vastaukset 8
- elliop
Mutt entäs rumat naiset? Ei niille kukaa suostu maksamaan. No, sit varmaan lähetetaan naama ja kroppa kuva kelalle ja siellä päättävät onko tarpeeks ruma että on oikeutettu saamaan tukea.
Onneks mä epäonnistun kuvissa aina! Varmasti saan opintotukeni.- Totuus
Kyllä rumakin nainen saa rahaa seksistä. Joskaan ei niin paljon kuin kaunis.
- pyhhd
Ei saa... Mä en ainakaan maksais.
- Totuus
No en minä maksaisi edes kauniille naiselle seksistä, mutta ei se tarkoita sitä ettekö joku toinen mies tekisi niin. Aina löytyy pervoja miehiä jostain.
- toiste päin
Opintotuesta päättävät tahot selvästi haluavat lisää huoria. Miksi muuten juuri nuoria ihmisiä eli opiskelijoita nälkiinnytetään enemmän kuin ketään muita tuensaajia?
- jeppp
Kohta otetaan miehiltäkin pois kun söpöt poitsut myy itteensä naimisissa oleville kaappihomoille. :( Opintotuki pois kokonaan! Ruvetaan joko huoriksi tai ei opiskella mitään ja näin Suomi taantuu keskiajalle, jeee!
- puhun asiaa
back in the kitchen, bitches. Mies tuo leivänpöytää. Vittuu feministit!
- Haloo2014
Voihan nykyään olla myös koti-isejä vai onko susta järkevää, että jos mies esim. on raksalla töissä ja nainen työskentelee esim. Europarlamentissä, niin se mies jatkaa töissä ja nainen jää kotiin kolmeks vuodeks ja samalla luopuu urastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!26638Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99624- 61619
- 42554
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59515