Oli kerran laivan kapteeni,jolla oli papukaija.Eräänä päivänä kapteenin laivaan hyökättiin ilmavoimin.Kapteeni huusi:Ampukaa,ampukaa,kyllä ne sieltä alas tulee.Laivaan tuli reikä pohjaan.Kapteeni huusi:Pumpatkaa,pumpatkaa,kyllä me pinnalla pysytään.He lähtivät hyökkääjiä karkuun,ja kapu sanoi:Nyt sitä mennään tuhatta ja sataa!Seuraavana päivänä he olivat kirkossa.Pappi sanoi:Enkelit lentävät yläpuolella.Papukaija sanoi:Ampukaa,ampukaa,kyllä ne sieltä alas tulee.Pappi katsahti vihaisesti papukaijaa ja sanoi:Hukumme syntiemme mereen.Papukaija sanoi:Pumpatkaa,pumpatkaa,kyllä me pinnalla pysytään.Pappi suuttui,ja lähti jahtaamaan papukaijaa.Papukaija sanoi:Nyt sitä mennään tuhatta ja sataa!
Papukaijavitsi
Vitsilisko
1
3613
Vastaukset
- Funny
Toi oli hyvä, parempi ku se Åke vitsi.=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952063
- 1331149
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34731ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46547- 9532