huoneen avain(kortti)

uimahaluinen

Rantalomalaiset! Viedäänkö rantalomakohteissa huoneen avain respaan kun mennään hotellin altaalle? Myös huoneistohotelleissa? Ei taida uskaltaa altaan reunalle jättää huoneenavainta vahtimatta kun on uimassa tai vahtii lapisa altaassa. Miten olette ratkaisseet pulman?

8

440

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Avainkortti

      Jos sen avainkortin joku varastaa, mistä se varas tietää mihin hotellihuoneen oveen se sopii? Ei siinä lue hotellihuoneen numeroa. Monissa uikkareissa on myös olemassa pieniä taskuja mihin sen avaimen voi myös laittaa uimaan mennessä.

    • vai tasku

      Mulla on kaksi uimapukua ja kolmet bikinit. Yhdessäkään niissä ei ole taskua. Minulla ei ole koskaan ollut taskullista uima-asua. En muista sellaista koskaan edes kokeilleeni.

      • ap.

        Niinpä, en ole minäkään nähnyt taskullisia uimapukuja eikä siihen kankaaseen edes pysty itse ompelemaan sellaisia purkaantumatta/ rumasti rikki menemättä..

        Kaipaan edelleen vinkkiä aiheesta. Jos sitä avainkorttia ei sitten kukaan viitsi varastaa, niin pikkurahat kuitenkin voi lähteä. Miten siis teen, jos haluan mennä bussilla jonnekin pitemmän matklan päähän uimarannalle, ettei tarvitse varkaan iskiessä kävellä takaisin esim. 10 km matkaa...

        Jostain olen lukenut, että jotkut kaivaa tavarat hiekkaan. Kai niinkin voi tehdä, jos pitää ne tiiviissä pussissa.. Onko muita vinkkejä?


    • Avainkortti

      Miesten shortsi mallisessa uimahousuissa on jossain ainakin pikku tasku. Itsellä on ollut Adidaksen ja Speedon shortsi uimahousut taskulla.
      Kysyit ekassa viestissä hotellin uima-altaalla olosta. Ainakin paremmissa hotelleissa et tarvi altaalle mennessä rahaa ollenkaan, vaan voit tarvittaessa tilata juomaa ja ruokaa huonelaskun piikkiin.
      Rannalle mennessä vähän rahaa mukaan ja jos ne nyt varastetaan, niin taksilla takas hotelliin, jossa hakee rahaa tallelokerosta ja maksaa taksin.

      • ap.

        No joo, kitos vastauksesta taas, mutta en näin tyttöpuolisena henkilönä taida haluta miesten uimashortseja : D


      • palmun alle
        ap. kirjoitti:

        No joo, kitos vastauksesta taas, mutta en näin tyttöpuolisena henkilönä taida haluta miesten uimashortseja : D

        Jos lähdet vaikka rannalle niin silloin voi olla järkevää jättää avain respaan. Altaalla se sulla naisena menee etumuksessa olevassa korttivaossa, jos et uskalla aurinkotuolille jonkun vaatteesi taskuun jättää.


    • Helppo homma
    • virtsaville

      luulenpa että eivät avainkorttia respaan kovin helpolla huolita. korteissa kun ei ole huoneen numeroa tai asiakkaan nimeä ja isossa pissaliisahotellissa voi helposti olla 1000 asiakasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      38
      2151
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      56
      706
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      41
      651
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      65
      509
    5. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      502
    6. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      500
    7. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      490
    8. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      15
      470
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      469
    10. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      457
    Aihe