Perheen kanssa ollaan mietitty, että haluttais kanoja. Maaseudulla asutaan, mutta ei tilalla. Mitä ne tarvii, mihin ne laitetaan ja miten niitä hoidetaan? Voiko joku viisaaampi auttaa?:)
Kanoja haluaisin
3
213
Vastaukset
- mikkoeevert
Kanat tarvii rakkautta ja huolenpitoa, eli hyvää hoitoa, lämpötila 15 tai enemmän miel n.20c.niilla pitää olla tila jossa voivat liikkua sitten tietysti vesi ja ruoka astiat, orret nukkumista varten, hämärä pesä jonne voivat munia nyrkkisääntö on, että vettäja ruokaa pitää olla jatkuvasti saatavilla ja päivittäinen seuranta munien keruun aikana ainakin, rehua saat maat.kaupoista johon voit lisätä kauroja ruoka tähteitä jos on mahd päästää kanat kesällä ulos niin iso plussa.Pidä kanat esim piharakenuksessa tai navetas tms.kunhan sat sen talvel lämpimänä, montako kanaa olet ajatellut?
- kananenn
Maatiaiskanat ei tarvii lämmitystä. Ne pärjää leikkimökissäkin.
- kanoista haaveileva
Ihan paria kotkottajaa aattelin ympärivuotisiksi siis. Kiitti vinkeistä:) Vielä etsin apua:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283577Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142840Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212771Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt242687Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162438Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771772Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501698Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261676Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431461- 1461349