Ongelmia Ryanairin lennon maksamisessa

Ymmällään!

Yritimme maksaa Ryanairin lentoa Osuuspankin kredit debit kortilla, siis pankkipuolella , ei onnistunt, mikä neuvoksi. Lennon varaus numero tuli, mutta ei ilmoitusta sähköpostiin, eikä raha mennyt tililtä.
Olemme useasti matkustaneet Ryanairilla, mutta maksu on aina suoritettu kredit puolelta, siis luottokortilla ja aina on onnistunut Onko kenelläkään kokemuksia kuinka saada lento maksettua ja uskaltaako tehdä uuden
varauksen, siis kuinka kauan kestää suorituksen pankista viipyvän Ryanairille, ymmärtäisin niin etteivät he lähetä vahvistusta sähköpostiin ennen kuin maksu on suoritettu.

3

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FR.
    • Turhaa, niin turhaa

      Se on tosi hyvä kun kysyt asiantuntijoilta täältä Suomi24:ssä. Turha sitä on ottaa yhteyttä Ryanairiin.

      • 5+1

        No olisihan se idioottimaista soittaa ensin maksulliseen palvelunumeroon, kun täältä voi saada neuvon ilmaiseksikin. Miksiköhän sinäkin tällä palstalla maleksit, jos tämä ihan turha on???? Osoittaa lisää idioottimaisuuttasi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1796
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1262
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1123
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      72
      975
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      909
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      838
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      751
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      742
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      691
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      673
    Aihe