Kiitos, Ber-Ex,

Vielä kerran, suuret kiitokset Ber-Exin pampulle ongelmien "markkinoinneista" !

http://www.talouselama.fi/uutiset/suomi ottaa lisaa ulkomaalaisia sosiaaliturvansa suojiin yle myos thaimaalaiset marjanpoimijat mukaan/a2209120
2139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän se näin pitänyt mennä

Äänestä

On tuo aivan asiallista, kun maan hallitus ja eduskunta on ollut pitkään aivan ymmällään verotulojen pursutessa joka paikasta laareihin. Seuraavaksi Suomen sosiaaliturva kai laajennetaan myös ulkomailla oleskeleviin ulkomaalaisiin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvin toimittu! kirjoitti:

Vielä kerran, suuret kiitokset Ber-Exin pampulle ongelmien "markkinoinneista" !

http://www.talouselama.fi/uutiset/suomi ottaa lisaa ulkomaalaisia sosiaaliturvansa suojiin yle myos thaimaalaiset marjanpoimijat mukaan/a2209120

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu